Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Dead Letter Circus na jedynym koncercie w Polsce

Dead Letter Circus na jedynym koncercie w Polsce

Agencja P.W. Events zaprasza na pierwszy i jedyny w Polsce koncert klubowy australijskiej rewelacji prog-rockowej - Dead Letter Circus.

Ekipa z Brisbane zawita 8 października do wrocławskiego klubu Firlej, aby promować swój ostatni album "Aesthesis". Jako support Australijczyków wystąpi rewelacja polskiej sceny muzyki progresywnej, która została bardzo szybko rozpoznawalna na rynkach zagranicznych - Disperse.

8.10.2016
Firlej / Wrocław

g.19:00

Bilety:
39 - TUTAJ
44 - Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl, Rocky Shop
49 - w dniu koncertu

Dead Letter Circus istnieje już od 2004 roku, jednak ich debiutancki album studyjny ujrzał światło dzienne dopiero w 2010. Wtedy też kariera Australijczyków nabrała rozpędu, bo "This Is The Warning" zadebiutował na 2 miejscu australijskiej listy najlepiej sprzedających się albumów, a single robiły furorę w lokalnych rozgłośniach radiowych. Ich dyskografię zamyka album "Aesthesis" z 2015 roku, który muzycy będą promować na swoim pierwszym koncercie klubowym w Polsce. Dead Letter Circus to ciekawa mieszanka progresywnego rocka z elementami elektroniki. Zespół w wywiadach często wymienia, jako inspiracje, takie zespoły jak Tool, Deftones, Soundgarden, Radiohead, Pearl Jam czy też Massive Attack i Nine Inch Nails. Ciekawe jest również, że ich utwory powstają w niecodzienny sposób. Jak wyznał Kim Benzie (wokalista), początkowo paru muzyków tworzy jakąś wstępną strukturę piosenki, a następnie zespół spotyka się w studio i dogrywa resztę smaczków, eksperymentując ze szkieletem w formie jam session.

Pochodzący z Przeworska Disperse działa od 2007 roku i w tym czasie naprawdę sporo namieszał na polskich i zagranicznych scenach. Muzycy, inspirując się takimi uznanymi markami jak Dream Theater, Pink Floyd, Planet X, Cynic czy Devin Townsend, stworzyli swój własny, niepowtarzalny styl, stając się jednym z czołowych reprezentantów Polski na międzynarodowej arenie muzyki progresywnej. Ich debiutancki album, "Journey Through The Hidden Gardens" z 2010 roku, spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyków i słuchaczy. Po trzech latach intensywnego koncertowania i poszukiwania nowych inspiracji zespół wrócił z drugim albumem "Living Mirrors", który ukazał się nakładem francuskiej wytwórni Season of Mist.

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31