Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Dead Letter Circus na jedynym koncercie w Polsce

Dead Letter Circus na jedynym koncercie w Polsce

Agencja P.W. Events zaprasza na pierwszy i jedyny w Polsce koncert klubowy australijskiej rewelacji prog-rockowej - Dead Letter Circus.

Ekipa z Brisbane zawita 8 października do wrocławskiego klubu Firlej, aby promować swój ostatni album "Aesthesis". Jako support Australijczyków wystąpi rewelacja polskiej sceny muzyki progresywnej, która została bardzo szybko rozpoznawalna na rynkach zagranicznych - Disperse.

8.10.2016
Firlej / Wrocław

g.19:00

Bilety:
39 - TUTAJ
44 - Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl, Rocky Shop
49 - w dniu koncertu

Dead Letter Circus istnieje już od 2004 roku, jednak ich debiutancki album studyjny ujrzał światło dzienne dopiero w 2010. Wtedy też kariera Australijczyków nabrała rozpędu, bo "This Is The Warning" zadebiutował na 2 miejscu australijskiej listy najlepiej sprzedających się albumów, a single robiły furorę w lokalnych rozgłośniach radiowych. Ich dyskografię zamyka album "Aesthesis" z 2015 roku, który muzycy będą promować na swoim pierwszym koncercie klubowym w Polsce. Dead Letter Circus to ciekawa mieszanka progresywnego rocka z elementami elektroniki. Zespół w wywiadach często wymienia, jako inspiracje, takie zespoły jak Tool, Deftones, Soundgarden, Radiohead, Pearl Jam czy też Massive Attack i Nine Inch Nails. Ciekawe jest również, że ich utwory powstają w niecodzienny sposób. Jak wyznał Kim Benzie (wokalista), początkowo paru muzyków tworzy jakąś wstępną strukturę piosenki, a następnie zespół spotyka się w studio i dogrywa resztę smaczków, eksperymentując ze szkieletem w formie jam session.

Pochodzący z Przeworska Disperse działa od 2007 roku i w tym czasie naprawdę sporo namieszał na polskich i zagranicznych scenach. Muzycy, inspirując się takimi uznanymi markami jak Dream Theater, Pink Floyd, Planet X, Cynic czy Devin Townsend, stworzyli swój własny, niepowtarzalny styl, stając się jednym z czołowych reprezentantów Polski na międzynarodowej arenie muzyki progresywnej. Ich debiutancki album, "Journey Through The Hidden Gardens" z 2010 roku, spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyków i słuchaczy. Po trzech latach intensywnego koncertowania i poszukiwania nowych inspiracji zespół wrócił z drugim albumem "Living Mirrors", który ukazał się nakładem francuskiej wytwórni Season of Mist.

Wołanie Eklektik

Sporą część życia spędziłem w Toruniu, a to właśnie w tym zjawiskowym mieście działa debiutujący właśnie EPką Eklektik.

Gramy dalej

7 /10
Humanz Gorillaz

Goryle boją się Brexitu i elekcji Donalda Trumpa. Przeczuwają, że nadciąga apokalipsa. Postanawiają więc zorganizować imprezę na koniec świata....Gramy dalej

5 /10
Self Supremacy
Gatunek: Metalcore
My Faith / My Curse
Gatunek: Hardcore
One More Light
Gatunek: Pop rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniCzerwiecnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30