Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Dzień Republiki podczas Jarocin Festiwal 2016

Dzień Republiki podczas Jarocin Festiwal 2016

8 lipca będzie Dniem Republiki podczas Jarocin Festiwal 2016. Wówczas to w Spichlerzu Polskiego Rocka odbędą się spotkania i koncerty poświęcone temu legendarnemu zespołowi.

W ramach "Czytelni rozproszonej" - "Czytelnia muzyczna" odbędzie się spotkanie autorskie z autorami publikacji "My lunatycy. Rzecz o Republice". Książka została napisana przez fanów toruńskiego zespołu Annę Sztuczkę oraz Krzysztofa Janiszewskiego. Publikacja zawiera wywiady m.in. z menadżerami grupy, rodziną, przyjaciółmi muzyków i przede wszystkim z fanami zespołu. Stanowią oni bowiem wciąż biało-czarną armię miłośników Republiki. Ich wspomnienia nie tylko pokazują fenomen legendarnej grupy, ale także podkreślają, jak ważnym zespołem w ich życiu była i jest Republika. W spotkaniu weźmie udział Zbigniew Krzywański.

8 lipca w Spichlerzu Polskiego Rocka odbędzie się również koncert Half Light "Nowe orientacje" oparty na kompozycjach legendarnego debiutu Republiki "Nowe Sytuacje".

Wyjątkowym wydarzeniem będzie promocja płyty "Nowe Sytuacje. Jarocin live 2015". W spotkaniu promocyjnym w Spichlerzu Polskiego Rocka wezmą udział: Leszek Biolik, Zbigniew Krzywański, Jacek Bończyk oraz Leszek Gnoiński, autor ukazującej się w sierpniu książki poświęconej zespołowi Grzegorza Ciechowskiego.

"Któż z nas nie zna Białej flagi, Telefonów, Kombinatu czy Sexy Doll? Republika to kultowy zespół. Na temat tej grupy ukazują się ważne publikacje. Dziś mamy premierę "Nowych Sytuacji. Jarocin live 2015". Czekamy na bardzo ważną książkę autorstwa Leszka Gnoińskiego. Fenomen Republiki trwa. Dlatego postanowiliśmy, że cały dzień podczas tegorocznego festiwalu przeznaczymy dla fanów tej magicznej grupy" - mówi Julia Rzepka, kierownik Spichlerza Polskiego Rocka.

Jarocin Festiwal 2016, który odbędzie się w dniach 7-9 lipca to około 50 koncertów, różne style muzyczne - od ciężkiego rocka po przyjazne reggae, zespoły polskie i zagraniczne, gwiazdy i debiutanci, a ponadto wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi i mnóstwo dodatkowych atrakcji. Zagrają zagrają m.in. Slayer, The Prodigy, Five Finger Death Punch, TSA, Sweet Noise, Acid Drinkers - Motorhead Tribute, Farben Lehre, Oberschlesien, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabanos oraz Kobranocka.

Bilety można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.

GALERIA
Revolution Radio Green Day

Green Day jaki jest, każdy widzi (a właściwie słyszy).

Gramy dalej

8 /10
NieWolnOść Hunter

Dystans jaki oddziela dziś zespół Hunter od własnych nagrań z przełomu XX i XXI wieku jest trudny do zmierzenia. Kapela weszła w proces muzycznej...Gramy dalej

3 /10
Ghost ocena 9
Popestar
Gatunek: Heavy metal
Breaking Habits
Gatunek: Rock
Testament ocena 8
Brotherhood of the Snake
Gatunek: Thrash metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniGrudzieńnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31