Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Nowa Woodstockowa gitara z portretami muzyków

Nowa Woodstockowa gitara z portretami muzyków

Rozpoczyna się tegoroczny Przystanek Woodstock, a w raz z nim inicjatywy, które na stałe wpisały się w to wydarzenie. Jedną z nich jest wyjątkowa Gitara Woodstockowa, którą już po raz piąty przygotował malarz Szymon Chwalisz.

Na instrumencie zostali sportretowani artyści występujący podczas Festiwalu Woodstock: Tarja Turunen, Eicca Toppinen (lider zespołu Apocalyptica), Katarzyna Nosowska, Robert "Litza" Friedrich, Paweł Małaszyński oraz Zenek z zespołu Kabanos. W trakcie koncertów artyści przetestują gitarę, a następnie złożą autografy przy swoich portretach.

Woodstock to jednak nie tylko zespoły, nie można zapomnieć także o wyjątkowych rozmowach przeprowadzanych w namiocie ASP. W związku z tym, po raz pierwszy, Chwalisz zdecydował się na namalowanie portretu Profesora Jerzego Stuhra.

Tegoroczna gitara to Gibson, model Les Paul ’50s Tribute, ufundowany przez firmę Lauda Audio oraz sieć sklepów Rock’n’roll. Flagowy model Gibson oddaje wyglądem i brzmieniem oryginalnego Les Paula z wczesnych lat pięćdziesiątych. Podobnie jak jego pierwowzór, posiada parę przetworników Gibson P-90 oraz charakterystyczny dla tamtego okresu, zaokrąglony gryf - cechy od ponad sześciu dekad uwielbiane przez gitarzystów na całym świecie.

Tradycyjnie instrument zostanie przekazany na Aukcję WOŚP, a dochód z jego sprzedaży zasili konto Fundacji. Dotychczas wykonane przez Szymona Chwalisza gitary zostały zlicytowane za kwotę ponad 55 tys złotych. Artysta liczy, że w tym roku uda się pobić rekord z ubiegłych lat.

Cały proces powstawania gitary możecie prześledzić na fanpage’u Szymona.

Zdjęcia: Szymon Chwalisz

GALERIA
XXX - Three Decades in Metal Hansen & Friends

Kai Hansen to gitarzysta i wokalista, a zarazem ikona niemieckiej sceny heavy i power metalu, współtwórca Helloween, twórca Gamma Ray i członek...Gramy dalej

8 /10
Salute Solitude Spoiwo

Gdański kwintet i ich album "Salute Solitude" to bodaj jedna z artystycznie najgłośniejszych premier roku 2015 na rodzimym podwórku, a zarazem najbardziej...Gramy dalej

9 /10
Beth Hart ocena 9
Fire on the Floor
Gatunek: Blues
Album of the Year
Gatunek: Alternative rock
Usurpress ocena 7
The Regal Tribe
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31