Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Nowa Woodstockowa gitara z portretami muzyków

Nowa Woodstockowa gitara z portretami muzyków

Rozpoczyna się tegoroczny Przystanek Woodstock, a w raz z nim inicjatywy, które na stałe wpisały się w to wydarzenie. Jedną z nich jest wyjątkowa Gitara Woodstockowa, którą już po raz piąty przygotował malarz Szymon Chwalisz.

Na instrumencie zostali sportretowani artyści występujący podczas Festiwalu Woodstock: Tarja Turunen, Eicca Toppinen (lider zespołu Apocalyptica), Katarzyna Nosowska, Robert "Litza" Friedrich, Paweł Małaszyński oraz Zenek z zespołu Kabanos. W trakcie koncertów artyści przetestują gitarę, a następnie złożą autografy przy swoich portretach.

Woodstock to jednak nie tylko zespoły, nie można zapomnieć także o wyjątkowych rozmowach przeprowadzanych w namiocie ASP. W związku z tym, po raz pierwszy, Chwalisz zdecydował się na namalowanie portretu Profesora Jerzego Stuhra.

Tegoroczna gitara to Gibson, model Les Paul ’50s Tribute, ufundowany przez firmę Lauda Audio oraz sieć sklepów Rock’n’roll. Flagowy model Gibson oddaje wyglądem i brzmieniem oryginalnego Les Paula z wczesnych lat pięćdziesiątych. Podobnie jak jego pierwowzór, posiada parę przetworników Gibson P-90 oraz charakterystyczny dla tamtego okresu, zaokrąglony gryf - cechy od ponad sześciu dekad uwielbiane przez gitarzystów na całym świecie.

Tradycyjnie instrument zostanie przekazany na Aukcję WOŚP, a dochód z jego sprzedaży zasili konto Fundacji. Dotychczas wykonane przez Szymona Chwalisza gitary zostały zlicytowane za kwotę ponad 55 tys złotych. Artysta liczy, że w tym roku uda się pobić rekord z ubiegłych lat.

Cały proces powstawania gitary możecie prześledzić na fanpage’u Szymona.

Zdjęcia: Szymon Chwalisz

GALERIA
Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31