Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Temple of The Dog wznawia debiutancki album

Temple of The Dog wznawia debiutancki album

Legendarny zespół Temple of The Dog reaktywował się, aby zagrać pierwszą w historii trasę koncertową. Obchodzący 25 lecie jedyny studyjny album zespołu ukaże się ponownie 30 września 2016 r.

Temple of The Dog — supergrupa z Seattle w składzie Chris Cornell (Soundgarden), Jeff Ament, Stone Gossard, Mike McCready i Matt Cameron (wszyscy z Pearl Jam) reaktywowana! Zespół wyruszy w listopadzie w pierwszą w historii (od czasu powstania w 1990 roku) trasę koncertową obejmującą pięć amerykańskich miast: Filadelfia, Nowy Jork, San Francisco, Los Angeles i Seattle.

Trasa koncertowa powiązana jest z 25 leciem wydania legendarnego albumu "Temple of The Dog", który oryginalnie ukazał się 16 kwietnia 1991 roku. "Chcieliśmy zrobić jedną rzecz, której wcześniej nie zrobiliśmy… zagrać koncerty i zobaczyć jakie to jest uczucie być zespołem, z którego odeszliśmy 25 lat temu" - skomentował Cornell.

30 września nakładem wytwórni Universal Music ukaże się specjalna edycja płyty "Temple of The Dog". Album zostanie wydany w czterech formatach: Super Delxue box (4 płyty), podwójny winyl, 2 CD Deluxe i pojedynczy CD, zawierający oryginalny album, ponownie zmiksowany przez Brendana O’Briena.

Temple of The Dog powstał na gruzach legendarnej formacji z Seattle Mother Love Bone, rozwiązanej po śmierci frontmana Andy’ego Wooda - bliskiego przyjaciela i współlokatora Chrisa Cornella. Chris napisał dwie piosenki “Say Hello 2 Heaven" i “Reach Down" pierwotnie bez zamiaru publikowania, tylko dla ukojenia wewnętrznego bólu po stracie przyjaciela. Potem pomyślał, że mógłby je nagrać w hołdzie dla Andy’ego z pozostałymi członkami Mother Love Bone.

Gossard i Ament zaczęli właśnie grać z gitarzystą Mikem McCreadym, do których dołączył perkusista Soundgarden Matt Camron. W ten sposób muzycy tak zaczęli rejestrować demo, bez żadnych komercyjnych oczekiwań. Gossard skomentował: “to najłatwiejsza i najpiękniejsza płyta, w której nagrywaniu brałem udział", a Cornell dodaje: “Płytę Temple po prostu nagrywaliśmy z ogromną radością. Nie interesowało nas co ktokolwiek, poza naszą grupą przyjaciół, będzie o tym myślał. To jest pierwsza i być może jedyna płyta nagrana bez żadnego stresu".

Wołanie Eklektik

Sporą część życia spędziłem w Toruniu, a to właśnie w tym zjawiskowym mieście działa debiutujący właśnie EPką Eklektik.

Gramy dalej

7 /10
Humanz Gorillaz

Goryle boją się Brexitu i elekcji Donalda Trumpa. Przeczuwają, że nadciąga apokalipsa. Postanawiają więc zorganizować imprezę na koniec świata....Gramy dalej

5 /10
Self Supremacy
Gatunek: Metalcore
My Faith / My Curse
Gatunek: Hardcore
One More Light
Gatunek: Pop rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniCzerwiecnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30