Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Machine Gun - nowa koncertówka Jimi Hendrixa

Machine Gun - nowa koncertówka Jimi Hendrixa

30 września ukaże się nowy koncertowy album Jimi Hendrixa zatytułowany "Machine Gun: The Fillmore East First Show 12/31/69".

Koncert zarejestrowany 31 grudnia 1969 roku w nowojorskiej sali Fillmore East, który znajdzie się na nowym albumie, był debiutanckim występem krótko istniejącego, powstałego w październiku 1969 r. zespołu Band of Gypsys. W jego składzie, oprócz Jimiego Hendrixa grali również basista Billy Cox i perkusista Buddy Miles. To pierwszy z czterech występów trio, które odbyły się w Fillmore East - dwa miały miejsce 31 grudnia 1969 r i dwa 1 stycznia 1970 r. Utwory pochodzące z koncertów noworocznych, znalazły się na oficjalnym koncertowym albumie "Band of Gypsys" wydanym 25 marca 1970 roku. To jedyna koncertówka, która ukazała się za życia Hendrixa.

W 1999 roku ukazał się album "Live at the Fillmore East", który zawierał niektóre z utworów z koncertów z 31 grudnia i 1 stycznia, ale "Machine Gun: The Fillmore East First Show 12/31/69" będzie po raz pierwszy zawierać cały debiutancki, wyprzedany w całości koncert Band of Gypsys.

Niemal cała setlista zaprezentowana przez trio w Fillmore East nie była nigdy wcześniej grana przed publicznością. Wspomina Billy Cox: "Postanowiliśmy, że nie będziemy grać utworów, które już wcześniej zostały zarejestrowane. Chcieliśmy dać ludziom coś nowego. Dlatego podeszliśmy do tego projektu z radością i kreatywną postawą i ostatecznie rozwinęliśmy repertuar Band of Gypsys. To było wspaniałe. Publiczność stała z otwartymi ze zdumienia ustami."

Album "Machine Gun: The Fillmore East First Show 12/31/69" został wyprodukowany przez przyrodnią siostrę Hendrixa, Janie, inżyniera dźwięku współpracującego z gitarzystą, Eddiego Kramera oraz biografa Johna McDermotta. Album ukaże się w formatach: CD, LP oraz wersji digital i będzie zawierać również notkę przygotowaną przez byłego dziennikarza Rolling Stone, Davida Fricke. "Oto jest, po 46 latach, kolejna rewelacja - oszałamiający esej bólu, gniewu i woli przetrwania, uformowany w całości w swojej pierwszej odsłonie." - napisał Fricke.  

Album zapowiada utwór "Power of Soul"

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Lista utworów:

Power Of Soul
Lover Man
Hear My Train A Comin’
Changes
Izabella
Machine Gun
Stop
Ezy Ryder
Bleeding Heart
Earth Blues
Burning Desire

Pick Your Poison Selwyn Birchwood

Selwyn Birchwood zdążył wydać własnym sumptem dwie płyty, nim zgłosili się do niego przedstawiciele Alligator Records z propozycją, by dołączył...Gramy dalej

7 /10
Under Stars Amy MacDonald

Jeśli już musimy znaleźć się "Under Stars", Amy MacDonald z pewnością będzie niezłym towarzystwem - piękna kobieta u boku zawsze podnosi jakość...Gramy dalej

3 /10
Post-Traumatic Stress Disorder
Gatunek: Industrial rock
One More Time with Feeling
Gatunek: Rock
Reaching into Infinity
Gatunek: Power metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31