Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Machine Gun - nowa koncertówka Jimi Hendrixa

Machine Gun - nowa koncertówka Jimi Hendrixa

30 września ukaże się nowy koncertowy album Jimi Hendrixa zatytułowany "Machine Gun: The Fillmore East First Show 12/31/69".

Koncert zarejestrowany 31 grudnia 1969 roku w nowojorskiej sali Fillmore East, który znajdzie się na nowym albumie, był debiutanckim występem krótko istniejącego, powstałego w październiku 1969 r. zespołu Band of Gypsys. W jego składzie, oprócz Jimiego Hendrixa grali również basista Billy Cox i perkusista Buddy Miles. To pierwszy z czterech występów trio, które odbyły się w Fillmore East - dwa miały miejsce 31 grudnia 1969 r i dwa 1 stycznia 1970 r. Utwory pochodzące z koncertów noworocznych, znalazły się na oficjalnym koncertowym albumie "Band of Gypsys" wydanym 25 marca 1970 roku. To jedyna koncertówka, która ukazała się za życia Hendrixa.

W 1999 roku ukazał się album "Live at the Fillmore East", który zawierał niektóre z utworów z koncertów z 31 grudnia i 1 stycznia, ale "Machine Gun: The Fillmore East First Show 12/31/69" będzie po raz pierwszy zawierać cały debiutancki, wyprzedany w całości koncert Band of Gypsys.

Niemal cała setlista zaprezentowana przez trio w Fillmore East nie była nigdy wcześniej grana przed publicznością. Wspomina Billy Cox: "Postanowiliśmy, że nie będziemy grać utworów, które już wcześniej zostały zarejestrowane. Chcieliśmy dać ludziom coś nowego. Dlatego podeszliśmy do tego projektu z radością i kreatywną postawą i ostatecznie rozwinęliśmy repertuar Band of Gypsys. To było wspaniałe. Publiczność stała z otwartymi ze zdumienia ustami."

Album "Machine Gun: The Fillmore East First Show 12/31/69" został wyprodukowany przez przyrodnią siostrę Hendrixa, Janie, inżyniera dźwięku współpracującego z gitarzystą, Eddiego Kramera oraz biografa Johna McDermotta. Album ukaże się w formatach: CD, LP oraz wersji digital i będzie zawierać również notkę przygotowaną przez byłego dziennikarza Rolling Stone, Davida Fricke. "Oto jest, po 46 latach, kolejna rewelacja - oszałamiający esej bólu, gniewu i woli przetrwania, uformowany w całości w swojej pierwszej odsłonie." - napisał Fricke.  

Album zapowiada utwór "Power of Soul"

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Lista utworów:

Power Of Soul
Lover Man
Hear My Train A Comin’
Changes
Izabella
Machine Gun
Stop
Ezy Ryder
Bleeding Heart
Earth Blues
Burning Desire

Zmartwychwstaniemy Dr Misio

Uwaga, emocjonalne kaleki! Dr Misio ponownie otworzył swój gabinet i przyjmuje nawet nieubezpieczonych. Masz pęknięte serduszko lub połamałeś...Gramy dalej

7 /10
25 lat. Koncert w Trójce Wojtek Pilichowski

Na swój koncert dostał ledwo 60 minut, a dla Wojtka Pilichowskiego pewno i trzy godziny, to byłoby mało.

Gramy dalej

7 /10
Kreator ocena 8
Gods Of Violence
Gatunek: Thrash metal
Status Quo ocena 6
The Last Night of The Electrics
Gatunek: Rock
Mad Season
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLipiecnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31