Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Nie żyje gitarzysta Architects, Tom Searle

Nie żyje gitarzysta Architects, Tom Searle

20 sierpnia zmarł na raka gitarzysta formacji Architects, Tom Searle.

Przez ostatnie trzy lata Tom Searle walczył z czerniakiem - złośliwym nowotworem skóry. W chwili śmierci gitarzysta miał zaledwie 28 lat.

Tom Searle założył Architects w 2004 roku wraz ze swoim bratem bliźniakiem, perkusistą Danem Searle. "Był niesamowitym gitarzystą i twórcą. Moim największym i najstarszym przyjacielem. Był zabawny, inteligentny i kochany, a jego odejście pozostawiło w naszym życiu ogromną pustkę" - oświadczył Dan.

"Wielu z was martwiło się nieobecnością Toma na niektórych naszych koncertach w ciągu ostatnich 15 miesięcy. Teraz mogę ujawnić, że związane były one z wieloma zabiegami chirurgicznymi, jakie przechodził walcząc z rakiem. Kiedy 2 czerwca wyjeżdżaliśmy na europejskie festiwalowe tournee, Tom czuł się bardzo źle. Lekarze radzili mu, aby pozostał w szpitalu, jednak nic nie mogło mu już wówczas pomóc, dlatego wypisał się ze szpitala na własne żądanie dwa dni przed naszym odlotem do Niemiec. Niektórzy mogą uznać, że to było bardzo lekkomyślne zachowanie, jednak Tom nigdy nie zamierzał dopuścić, aby rak stanął mu na drodze w robieniu tego, co kochał. Dlatego pojawił się na scenie i zagrał dwa ostatnie koncerty na Rock Am Ring i Rock Im Park. Kosztowało go to niewiarygodnie dużo sił, ale nigdy nie zapomnimy tych dwóch koncertów. Następnie musieliśmy odwołać nasz udział w kolejnych festiwalach w Europie oraz trasę po Ameryce, ponieważ 8 czerwca w Luksemburgu, Tom był już ekstremalnie chory. Zadzwoniliśmy po karetkę, która zabrała go na oddział intensywnej terapii, gdzie został wprowadzony w medyczną śpiączkę. Lekarze ostrzegali nas, że prawdopodobnie się już z niej nie wybudzi, jednak pięć dni później, wbrew wszelkiemu prawdopodobieństwu, doszedł do siebie. Anulowaliśmy rezerwację lotniczego ambulansu, a do domu wróciliśmy pociągiem Eurostar. Cały Tom Searle."

"Ostatnie dwa miesiące Tom spędził walcząc z chorobą i gdy wydawało się, że sprawy zaczynają zmierzać w dobrym kierunku, dwa tygodnie temu jego stan pogorszył się bardzo gwałtownie, w rezultacie czego zmarł."


Nie wiadomo jeszcze jaka będzie przyszłość Architects. Zgodnie z zapewnieniami Dana Searle zespół zamierza jednak zagrać najbliższe trasy koncertowe w Australii i w Europie.

Gemini Suite Jon Lord

Ktoś musiał być pierwszy. Więc to nie tak, że pstryknięto palcami i powstał "S&M" Metalliki albo "Moment of Glory" Scorpionsów, nie wspominając...Gramy dalej

5 /10
Nightmare Logic Power Trip

Southern Lord to label cieszący się ogromnym uznaniem i niemal każda nowa pozycja w katalogu amerykańskiej oficyny staje się kultowa.

Gramy dalej

7 /10
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Rapid Foray
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28