Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Już pod koniec czerwca premiera najnowszego singla zespołu Tosteer

Już pod koniec czerwca premiera najnowszego singla zespołu Tosteer

Tosteer pierwsze sukcesy zaczął odnosić na początku trzeciego milenium jako kapela bluesowa (ma na koncie m.in. wygraną na Rawie Blues) by ostatecznie skłonić się ku cięższemu, rockowemu graniu.

W 2003 roku chłopaki z miasta Łodzi i okolic popełnili swój debiutancki krążek zatytułowany bardzo po męsku: "Testosterone". Płyta okazała się dużym sukcesem a promujący ją singiel The Hardest Task przez prawie dwa lata utrzymywał się na rockowej liście przebojów radiowej Jedynki. Jednak pełnie swoich możliwości chłopaki pokazywali dopiero na żywo. Zespół wystąpił między innymi jako support na koncertach Dave’a Gahana i Placebo. W międzyczasie Tosteer dostał dwie nominacje do Fryderyków a czytelnicy Teraz Rock wybrali kapelę Nadzieją roku. Przyszłość rysowała się różowo...

Wkrótce jednak okazało się, że Tosteer i wytwórnia Universal mają zupełnie inne wizje promocji zespołu i w efekcie ich drogi musiały się rozejść. Chłopaki ochronili swoją artystyczną niezależność, ale w efekcie na parę lat słuch o nich zaginął. Ze ślepych zaułków polskiego przemysłu muzycznego wyprowadził ich dopiero portal Megatotal. Za tą enigmatyczną nazwą kryje się pierwsza (i jedyna) w Polsce społecznościowa wytwórnia muzyczna. Umożliwia ona fanom inwestowanie w swoich ulubionych artystów jednocześnie tym ostatnim pozostawiając swobodę twórczą. Mroczna muzyka Tosteera przemówiła do serca i kieszeni ponad 300 osobom, które zdecydowały się zainwestować pieniądze w wydanie płyty.

Teraz po dłuższej przerwie kapela wraca w dobrym stylu z singlem Rather Go Blind. Krążek zawiera dwie ciężkie, ale melodyjne rockowe ballady, w których Bartek Grzanek poetycko opowiada o bólu i samotności. Must have dla każdego fana melancholijnych klimatów podanych w mocnym rockowym sosie.

utwory na Rather Go Blind:

"Silver Tears"
"Trapped in Silence"
GALERIA
Post Pop Depression: Live At The Royal Albert Hall Iggy Pop

W marcu ubiegłego roku Iggy Pop przypomniał o sobie świetnym albumem "Post Pop Depression", nagranym z pomocą Josha Homme'a.

Gramy dalej

9 /10
Acoustic Simple Minds

Kim są Simple Minds wie chyba każdy, kto choć pobieżnie interesuje się popkulturą. Wprawdzie czasy świetności przypadające na przełom lat...Gramy dalej

8 /10
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię
Gatunek: Rock
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31