Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Nowy album Blackfield w listopadzie

Nowy album Blackfield w listopadzie

Steven Wilson zapowiedział premierę piątego albumu Blackfield, a także kompaktowe wznowienie ubiegłorocznej solowej kompilacji "Transience".

Blackfield V ukaże się 18 listopada nakładem Kscope. Choć Steven Wilson zapowiadał w 2014 roku opuszczenie Blackfield, który od tej pory miał być kontynuowany jedynie przez Aviva Geffena, okazało się, że był to jedynie stan przejściowy, a "V" zapowiadana jest jako powrót do pełnego partnerstwa na zasadach przypominających pracę nad dwoma pierwszymi albumami zespołu, które do dziś fani cenią najbardziej.

Materiał nagrywany był w okresie 18 miesięcy, a muzycy pracowali zarówno w Izraelu jak i w Anglii. Na płycie znajdzie się 13 połączonych ze sobą utworów tworzących "45-minutowy ocean łączący utwory wspólną myślą przewodnią." Oprócz tworzącego rdzeń Blackfield duetu Steven Wilson - Aviv Geffen odpowiadającego za wokale, partie gitar i klawiszy, w nagrywaniu płyty brał udział perkusista Blackfield Tomer Z oraz London Session Orchestra, która zarejestrowała partie smyczków. Trzy kluczowe utwory wyprodukował Alan Parsons.

Zgodnie z zapowiedzią Wilsona płyta będzie "potężną podróżą przez chwytliwe melodie, bogate aranżacje i oszałamiającą produkcję", a także owocem "najlepszej jak do tej pory współpracy" Wilsona i Geffena.

Wcześniej, bo jeszcze we wrześniu ukaże się kompaktowe wznowienie solowej kompilacji Stevena Wilsona "Transience", która została wydana w ubiegłym roku jedynie na winylu. Nowa edycja zostanie wznowiona o utwór "Happiness III" z ostatniego mini albumu "4½"

Przypomnijmy, że na "Transience" pierwotnie znalazło się 13 utworów nagranych w latach 2003-2015. Wyjaśnia Steven Wilson: "Zasadniczo nie jestem fanem składanek, ale podoba mi się pomysł zebrania w ramach jednego wydawnictwa moich najbardziej przystępnych solowych utworów pełniących rolę wprowadzenia dla słuchaczy niezaznajomionych z moją twórczością. Happiness III został pierwszym utworem od lat, który w Anglii wzbudził zainteresowanie radia BBC, dlatego wykorzystałem okazję, aby dołączyć go do kompaktowej wersji "Transience", jako niewątpliwie zgodnego z myślą przewodnią kompilacji."

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Post Pop Depression: Live At The Royal Albert Hall Iggy Pop

W marcu ubiegłego roku Iggy Pop przypomniał o sobie świetnym albumem "Post Pop Depression", nagranym z pomocą Josha Homme'a.

Gramy dalej

9 /10
Acoustic Simple Minds

Kim są Simple Minds wie chyba każdy, kto choć pobieżnie interesuje się popkulturą. Wprawdzie czasy świetności przypadające na przełom lat...Gramy dalej

8 /10
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię
Gatunek: Rock
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31