Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Nowy album Blackfield w listopadzie

Nowy album Blackfield w listopadzie

Steven Wilson zapowiedział premierę piątego albumu Blackfield, a także kompaktowe wznowienie ubiegłorocznej solowej kompilacji "Transience".

Blackfield V ukaże się 18 listopada nakładem Kscope. Choć Steven Wilson zapowiadał w 2014 roku opuszczenie Blackfield, który od tej pory miał być kontynuowany jedynie przez Aviva Geffena, okazało się, że był to jedynie stan przejściowy, a "V" zapowiadana jest jako powrót do pełnego partnerstwa na zasadach przypominających pracę nad dwoma pierwszymi albumami zespołu, które do dziś fani cenią najbardziej.

Materiał nagrywany był w okresie 18 miesięcy, a muzycy pracowali zarówno w Izraelu jak i w Anglii. Na płycie znajdzie się 13 połączonych ze sobą utworów tworzących "45-minutowy ocean łączący utwory wspólną myślą przewodnią." Oprócz tworzącego rdzeń Blackfield duetu Steven Wilson - Aviv Geffen odpowiadającego za wokale, partie gitar i klawiszy, w nagrywaniu płyty brał udział perkusista Blackfield Tomer Z oraz London Session Orchestra, która zarejestrowała partie smyczków. Trzy kluczowe utwory wyprodukował Alan Parsons.

Zgodnie z zapowiedzią Wilsona płyta będzie "potężną podróżą przez chwytliwe melodie, bogate aranżacje i oszałamiającą produkcję", a także owocem "najlepszej jak do tej pory współpracy" Wilsona i Geffena.

Wcześniej, bo jeszcze we wrześniu ukaże się kompaktowe wznowienie solowej kompilacji Stevena Wilsona "Transience", która została wydana w ubiegłym roku jedynie na winylu. Nowa edycja zostanie wznowiona o utwór "Happiness III" z ostatniego mini albumu "4½"

Przypomnijmy, że na "Transience" pierwotnie znalazło się 13 utworów nagranych w latach 2003-2015. Wyjaśnia Steven Wilson: "Zasadniczo nie jestem fanem składanek, ale podoba mi się pomysł zebrania w ramach jednego wydawnictwa moich najbardziej przystępnych solowych utworów pełniących rolę wprowadzenia dla słuchaczy niezaznajomionych z moją twórczością. Happiness III został pierwszym utworem od lat, który w Anglii wzbudził zainteresowanie radia BBC, dlatego wykorzystałem okazję, aby dołączyć go do kompaktowej wersji "Transience", jako niewątpliwie zgodnego z myślą przewodnią kompilacji."

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31