Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Delain i Evergrey na dwóch koncertach w Polsce

Delain i Evergrey na dwóch koncertach w Polsce

Już w październiku przyjedzie do Polski na dwa koncerty symfoniczno-metalowa formacja Delain.

Holendrom towarzyszyć będę progmetalowcy ze szwedzkiego Evergrey oraz kanadyjska Kobra And The Lotus. Ten zestaw zobaczymy 20 października w krakowskim Kwadracie i 21 października w warszawskiej Progresji.

Anielski głos Charlotte Wessels i epicka, pełna znakomitych melodii, przyprawiona tu i ówdzie gotyckim mrokiem muzyka Martijna Westerholta to główne cechy charakterystyczne kolejnego muzycznego towaru eksportowego z Holandii, grupy Delain. Zespół w zamyśle Martijna, eksklawiszowca Within Temptation, miał pozostać projektem studyjnym działającym z udziałem zapraszanych gości. Szybko okazało się jednak, że muzyka Delain zrobiła na fanach symfonicznego metalu tak wielkie wrażenie, iż konieczne stało zorganizowanie tras koncertowych. Od momentu powstania w 2002 roku formacja wydała pięć albumów studyjnych, z których ostatni, "Moonbathers", ukazał się w sierpniu 2016 r.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Choć istnieje już ponad 20 lat, szwedzki Evergrey chyba nigdy nie był w tak znakomitej formie, jak obecnie. Liderujący kapeli, która w przekonujący sposób łączy progmetal, thrash i power metal Tom Englund, od kilkunastu miesięcy ponownie współpracuje z Henrikiem Danhage, który powrócił na łono Evergrey po paroletnim rozbracie. Ma też w zespole renomowanego Johana Niemanna, którego na pewno pamiętacie z wielu lat pracy w Therion. We wrześniu ukazał się dziesiąty już album zespołu "The Storm Within".

20 października 2016
Kraków / Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1


Bilety:
85 zł - przedsprzedaż
100 zł - w dniu koncertu

21 października 2016
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 22


Bilety
85 zł - przedsprzedaż
100 zł - w dniu koncertu

Bilety: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie), Progresja, TicketPro, Eventim

Zaprasza Knock Out Productions

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31