Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Green Day odkrywa karty

Green Day odkrywa karty

Już 7 października ukaże się najnowszy album Green Day, "Revolution Radio". Jak zauważa magazyn Rolling Stone, to pierwszy od 15 lat krążek zespołu bez dodatkowych znaczeń - nie jest on wydany ani w formie potrójnego LP, nie ma też tutaj jakiegoś głębszego konceptu - znajdziemy za to na płycie mnóstwo ognistej polityki i potężną dawkę emocji. I to właśnie dla tego magazynu, trójka green day'owych muszkieterów wypowiedziała się na temat nowej płyty, na której zawarto 12 numerów.

Płytę otwiera utwór "Somewhere Now", Tre Cool uważa, że to właśnie w tej kompozycji popisał się najlepiej w swojej karierze perkusisty i z tej też piosenki pochodzi jeden z ulubionych wersów Billie'go Joe Armstronga "I'm running late to somewhere now that I don't want to be", jak tłumaczy sam artysta: "To moje ulubione rozpoczęcie płyty, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy, a ten wers może odnosić się zarówno do wyjścia do pracy, jak i wyjścia do dentysty." A inny fragment tekstu "How did life on the wild side get so dull" - odnosi się do poodwykowych walk Armstronga: "Jak radzisz sobie z radzeniem z samym sobą? Przedtem po prostu napiłbym się piwa. Teraz musisz nauczyć się jak trochę więcej oddychać. Nigdy nie byłem dobry w nudzeniu się. I nigdy nie wiem, co mam robić, jak zostaję sam ze sobą."

Ostatnią kompozycją na albumie jest ballada "Ordinary World", którą Armstrong napisał do filmu o tym samym tytule. W obrazie tym Billie Joe gra upadłą gwiazdę rocka, która przeobraża się w... rodzinnego człowieka, a Lee Kirk, reżyser filmu poprosił artystę o stworzenie wzruszającej kompozycji, którą mógłby napisać bohater grany przez Armstronga. Wokalista kilkukrotnie przymierzał się do napisania tego numeru, a kiedy w końcu powstała ta kompozycja, Armstrong stwierdził, że jest to tak dobry utwór, że musi również znaleźć się na nowej płycie Green Day. W ostatnich wersach utworu Bille Joe śpiewa: "Baby, I don't have much, but what we have is more than enough/Ordinary world."

A o tym jak nowe kompozycje sprawdzają się na żywo, będzie można przekonać się już 21 stycznia w TAURON Arena Kraków. Bilety jeszcze w sprzedaży.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty i koncertu.

Colossus Triggerfinger

Powiadają, że lepsze jest wrogiem dobrego. Są momenty, gdy właśnie tak myślę o najnowszym albumie Triggerfinger.

Gramy dalej

7 /10
Wall of Sound Marty Friedman

Marty Friedman będzie już zawsze kojarzony z Megadeth, ale życie po tej kapeli też istnieje, czego dowodzi choćby tegoroczny album amerykańskiego...Gramy dalej

9 /10
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening
Gatunek: Blues rock
How Did We Get So Dark?
Gatunek: Rock
Existential Gravity
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31