Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Megadeth - szczegóły nowej płyty

Megadeth - szczegóły nowej płyty

Grupa Megadeth ogłosiła, że ich najnowszy, dwunasty już w dorobku studyjny album, będzie nazywał się "ENDGAME".

Premiera płyty zapowiadana jest na wrzesień, a ukaże się ona w barwach Roadrunner Records. Krążek nagrany został w nowym studio zespołu, Vic's Garage, w San Diego, (nazwa studia zainspirowana została postacią Vica Rattleheada). Nad produkcją płyty czuwają Andy Sneap oraz sam Dave Mustaine, który również zajmował się "United Abominations" (2007 r.). Wśród utworów znajdą się takie kompozycje jak np. “Headcrusher", “1,320’",  “How the Story Ends" oraz “This Day We Fight!". Teksty zawierać będą refleksje Mustaine’a nad stanem świata, w którym żyjemy.

A tak na temat nowej płyty Megadeth wypowiada się sam Dave Mustaine: "Nigdy nie byłem uznawany za milczącego widza w świecie, który wymaga naszego uczestnictwa. W miarę odkrywania dziedzictwa naszego poprzedniego prezydenta, ujawniony został również szokująco przerażający, ciągle mało znany dokument, który podpisany został w imieniu prawa, a znany jest pod nazwą "ENDGAME". Płyta "ENDGAME" zawiera najbardziej energetyczną muzykę, jaką stworzyłem od ponad dekady i jest dużo bardziej wiarygodna niż ten dokument. Ten album zawiera także idealną "ass-kicking" muzykę, której posłuchać można zaraz po lekturze wyżej wymienionego dokumentu!"

W skrócie, będzie to album dla fanów takich klasycznych płyt Megadeth jak "So Far... So Good... So What?" i "Rust in Peace".

"To właśnie z tej płyty jestem najbardziej dumny od czasów słynnego (lub niesławnego) "Rust In Peace" " - kontynuuje Mustaine - "Jestem także bardzo podekscytowany faktem, że mogę przedstawić mojego nowego gitarzystę - Chrisa Brodericka. Zawsze byłem tym szczęśliwcem, który miał najlepszych gitarzystów w zespole, ale od kiedy Chris towarzyszył mi na trasie promującej mój ostatni album, nie mogłem się doczekać, kiedy wejdziemy do studia, by zobaczyć, na co go tam stać."  

W szeregach Megadeth oprócz Mustaine'a znadują się obecnie Chris Broderick, basista James LoMenzo oraz perkusista Shawn Drover. W tym roku Megadeth został również laureatem pierwszej edycji "Golden God Awards", organizowanej przez magazyn "Revolver".
To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31