Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Solowy album Andy'ego Jamesa

Solowy album Andy'ego Jamesa

Już 5 maja ukaże się nowy, solowy, instrumentalny album Andy'ego Jamesa, który będzie nosić tytuł "Exodus".

"Minęło już trochę czasu od mojej ostatniej solowej płyty, jednak przyszedł czas, gdy zebrałem kolekcję utworów, które świetnie do siebie pasowały, uznałem więc, że najlepiej będzie umieścić je na nowym albumie" - mówi Andy James. "Nie lubię zmuszać się do tworzenia muzyki, albo przychodzi do mnie w sposób naturalny, albo wcale. Na szczęście co jakiś czas pojawia się jakaś inspiracja do napisania kilku utworów i nowy album jest właśnie wynikiem tej spontanicznej inspiracji. Kilka nowych kawałków prezentuje nieco odmienny klimat, kilka innych mieści się w tym, co uważane jest za moje brzmienie i styl tworzenia, jednak całość dobrze do siebie pasuje."

"Tym razem postanowiłem wszystkim zająć się samodzielnie. Czasem, gdy tworzysz demo, uzyskujesz klimat o jaki chodziło, którego jednak nie udaje się odtworzyć w studio, gdy ponownie nagrywasz te kompozycje. Nowe utwory powstały jako demo, ale tym razem postanowiłem od razu pracować nad nimi tak długo, aż zabrzmiały jak normalne kawałki, zamiast udać się do studia i nagrywać je od nowa. Na poprzednich płytach w paru miejscach utraciłem w studio właściwą atmosferę, ale tym razem wszystko przebiegło bardziej spontanicznie i udało mi się uniknąć tego efektu"

"Exodus" ukaże się nakładem Urban Yeti Records i można już posłuchać kompozycji "Never Back Down" zapowiadającej krążek.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Na krążku będzie można usłyszeć sygnowane przez Andy'ego Jamesa gitary LTD - AJ-1 oraz siedmiostrunową AJ-7.

 

Wall of Sound Marty Friedman

Marty Friedman będzie już zawsze kojarzony z Megadeth, ale życie po tej kapeli też istnieje, czego dowodzi choćby tegoroczny album amerykańskiego...Gramy dalej

9 /10
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening Joe Bonamassa

Przodownik pracy Joe Bonamassa niezmiennie wyrabia 300% normy i nie ma roku, by na rynku nie pojawiło się dzieło podpisane jego nazwiskiem.

Gramy dalej

8 /10
How Did We Get So Dark?
Gatunek: Rock
Existential Gravity
Gatunek: Progressive metal
Erase Images
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31