Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / 9. Festiwal Reggae na Piaskach

9. Festiwal Reggae na Piaskach

Festiwal "Reggae na Piaskach" to dobrze znana już impreza plenerowa, propagująca muzykę i kulturę reggae.

Koncerty odbywają się w malowniczo położonym nad jeziorem Piaski ośrodku, pod ogromnym namiotem. Podczas dotychczasowych edycji wystąpiła w Ostrowie cała polska czołówka zespołów reggae i gatunków pokrewnych oraz wykonawcy zagraniczni z wielu krajów: Jamajki, Zimbabwe, Mozambiku, Irlandii, USA, Niemiec, Bułgarii, czy Peru. Branżowy polski magazyn reggae "Freecolours" nominował w tym roku "Reggae na Piaskach" do miana Wydarzenia Roku 2008 w kategorii festiwali.

Oprócz udziału gwiazd międzynarodowego formatu, organizatorzy stawiają na polskę muzyczną młodzież. W tym roku, już po raz trzeci, integralną częścią imprezy będzie Konkurs Młodych Talentów, w którym publicznoœć wybiera najlepszy, młody zespół. Konkursowi patronuje Ryszard Sarbak - trębacz i założyciel pionierskiej formacji reggae w Polsce, Gedeonu Jerubbaal. W konkursie zagra 4 - 5 młodych zespołów, wybranych wyłącznie na podstawie nadesłanych nagrań. Zgłoszenia wraz z nagraniami można nadsyłać do końca maja na adres: 63-400 Ostrów Wielkopolski, ul. Kolejowa 5, z dopiskiem "Reggae na Piaskach 2009". Zwycięski zespół otrzymuje nagrodę rzeczową, zazwyczaj markowy sprzęt muzyczny, oraz efektowną statuetkę ufundowaną przez miasto Ostrów Wielkopolski. Rok temu wygrał zespół Alicetea, który potwierdził swą wartość w innych podobnych konkursach w Polsce. 

Jak co roku, na młodych widzów przyjeżdżających z całej Polski czekać będzie w Ostrowie darmowe pole namiotowe i pełna gastronomia. Najnowsze informacje o programie festiwalu będą zamieszczane stopniowo na reggaenapiaskach.pl oraz rrr.com.pl. 

Nie zabraknie też sprawdzonych w poprzednich latach pomysłów: darmowej, festiwalowej gazety dla każdego, internetowego radia festiwalowego, koszulek i innych gadżetów, stoisk z płytami i tego co najbardziej wyróżnia "Reggae na Piaskach" spośród innych festiwali w Polsce: darmowego pola namiotowego, taniej gastronomii, jeziora i czystej plaży tuż za płotem oraz przyjaznej, rodzinnej atmosfery.

David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię Paul Trynka

Artystyczne dziwadło. Kosmita. Wielka zagadka i nieodkryta tajemnica świata popkultury. A może po prostu cyniczny manipulant, który jak nikt inny...Gramy dalej

9 /10
Księżyc Milczy Luty Furia

Zimowa aura nie odpuszcza. Black metalowa Furia prowadzi nas nocą do lasu. I w głąb ziemi. Tam gdzie ożywają duchy z ludowych podań. Tam gdzie...Gramy dalej

9 /10
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Lou Reed. Zapiski z podziemia
Gatunek: Rock
Fabryka ocena 6
Sierpień
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31