Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Black River - studio news 2

Black River - studio news 2

Sesja nagraniowa drugiej płyty Black River systematycznie posuwa się do przodu. Tym razem o nagraniach śladów gitar w studiu Radia Gdańsk wypowiadają się główni zainteresowani.

"Jesteśmy po nagraniu gitar na album "Black'n'Roll". Czy będą brzmiały "Black" sami ocenicie, ale na pewno są "Roll"! Za sterami zasiadł ponownie Malta, a ten doskonale wie o co nam w tym zespole chodzi. Chcieliśmy, aby gitary brzmiały w stronę tego jak zespół brzmi na żywo, zależało nam na uzyskaniu jak najszczerszego, prostego, wręcz brudnego brzmienia i uważamy, że to nam się z powodzeniem udało osiągnąć. Nie bawiliśmy się w zbędne duble, milion pięćset tracków, a chcieliśmy zrobić szczere nagranie, pokazujące to jak naprawdę brzmimy, a nie to co jesteśmy wstanie wybajerzyć w studio. Co do kwestii technicznych, użyliśmy kilku gitar i kilku wzmacniaczy, żadna filozofia. Główne partie gitarowe nagraliśmy na dwóch najstarszych instrumentach jakie nam wpadły w ręce, Gibson Les Paul '56, z pickupami P-90, oraz Gibson Les Paul Deluxe '79 z minihumbuckerami. Do nagrań solówek użyliśmy już gitar nowszych, Gibson Les Paul Standard '96 z pickupami Seymour Duncan, oraz Gibson Les Paul Custom '94 z klasycznymi gibsonowskimi PAF'ami. Wzmacniacze użyte w sesji to: Marshall Plexi 1959 z kolumną Marshall 1960, Mesa Boogie Dual Rectifire z kolumną Mesy 4x12, oraz Sommatone Nergal Signature, podłączony do głośnika z comba Fender Deluxe Limited Edition. Podsumowując jesteśmy zadowoleni z gitar, i nie możemy się już doczekać aż usłyszymy jak zwykle magiczne basy Oriona - Z black'n'rollowym pozdrowieniem, Art i Kay"

Drugi raport ze studia, można zobaczyć na oficjalnym profilu zespołu pod adresem: www.youtube.com/blackriverrock oraz www.myspace.com/blackriverpl Natomiast pierwszy raport z nagrywania śladów perkusji można zobaczyć na profilu Daray'a: www.youtube.com/DarayDrummer

Przypominamy, że premiera drugiej płyty Black River o roboczym tytule "Black'n'Roll" przewidziana jest na połowę września. Kilka dni po premierze zespół będzie promował płytę koncertami na polskiej trasie Behemoth, którą uzupełniają Hermh i Azarath. Więcej szczegółów odnośnie dalszych prac nad płytą już wkrótce.

Gemini Suite Jon Lord

Ktoś musiał być pierwszy. Więc to nie tak, że pstryknięto palcami i powstał "S&M" Metalliki albo "Moment of Glory" Scorpionsów, nie wspominając...Gramy dalej

5 /10
Nightmare Logic Power Trip

Southern Lord to label cieszący się ogromnym uznaniem i niemal każda nowa pozycja w katalogu amerykańskiej oficyny staje się kultowa.

Gramy dalej

7 /10
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Rapid Foray
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28