Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Chris Cornell nie żyje

Chris Cornell nie żyje

Zagraniczne media poinformowały o śmierci Chrisa Cornella. Wokalista Soundgarden i Audioslave miał 52 lata.

Na razie niewiele wiadomo o okolicznościach tego tragicznego wydarzenia. Muzyk zmarł w środę, 17 maja w Detroit, gdzie występował w ramach trasy koncertowej Soundgarden. Jego śmierć została opisana przez managera muzyka jako "nagła i niespodziewana".

Jak wynika z późniejszych doniesień prasowych opartych o ustalenia koronera sądowego, Chris Cornell popełnił samobójstwo przez powieszenie. Jego ciało zostało znalezione przez przyjaciela rodziny na podłodze hotelowej łazienki.

Chris Cornell to jedna z ikonicznych postaci amerykańskiej i światowej sceny muzycznej wywodzącej się z Seattle. Był współzałożycielem, gitarzystą i wokalistą Soundgarden. Występował również w Audioslave i Temple of The Dog. Nagrał także cztery solowe albumy, z których ostatni "Higher Truth" ukazał się w 2015 roku.

foto: Asia Kubicka

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Pick Your Poison Selwyn Birchwood

Selwyn Birchwood zdążył wydać własnym sumptem dwie płyty, nim zgłosili się do niego przedstawiciele Alligator Records z propozycją, by dołączył...Gramy dalej

7 /10
Under Stars Amy MacDonald

Jeśli już musimy znaleźć się "Under Stars", Amy MacDonald z pewnością będzie niezłym towarzystwem - piękna kobieta u boku zawsze podnosi jakość...Gramy dalej

3 /10
Post-Traumatic Stress Disorder
Gatunek: Industrial rock
One More Time with Feeling
Gatunek: Rock
Reaching into Infinity
Gatunek: Power metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31