Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Chris Cornell nie żyje

Chris Cornell nie żyje

Zagraniczne media poinformowały o śmierci Chrisa Cornella. Wokalista Soundgarden i Audioslave miał 52 lata.

Na razie niewiele wiadomo o okolicznościach tego tragicznego wydarzenia. Muzyk zmarł w środę, 17 maja w Detroit, gdzie występował w ramach trasy koncertowej Soundgarden. Jego śmierć została opisana przez managera muzyka jako "nagła i niespodziewana".

Jak wynika z późniejszych doniesień prasowych opartych o ustalenia koronera sądowego, Chris Cornell popełnił samobójstwo przez powieszenie. Jego ciało zostało znalezione przez przyjaciela rodziny na podłodze hotelowej łazienki.

Chris Cornell to jedna z ikonicznych postaci amerykańskiej i światowej sceny muzycznej wywodzącej się z Seattle. Był współzałożycielem, gitarzystą i wokalistą Soundgarden. Występował również w Audioslave i Temple of The Dog. Nagrał także cztery solowe albumy, z których ostatni "Higher Truth" ukazał się w 2015 roku.

foto: Asia Kubicka

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Feeding the Beast EZoo

U podstaw EZoo znalazła się myśl, by grać niczym nieskrępowany, klasyczny, porządnie rozpędzony hard rock. Zupełnie jak za najlepszych czasów...Gramy dalej

7 /10
Zmartwychwstaniemy Dr Misio

Uwaga, emocjonalne kaleki! Dr Misio ponownie otworzył swój gabinet i przyjmuje nawet nieubezpieczonych. Masz pęknięte serduszko lub połamałeś...Gramy dalej

7 /10
25 lat. Koncert w Trójce
Gatunek: Jazz
Kreator ocena 8
Gods Of Violence
Gatunek: Thrash metal
Status Quo ocena 6
The Last Night of The Electrics
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLipiecnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31