Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Debiut supergrupy Gizmodrome we wrześniu

Debiut supergrupy Gizmodrome we wrześniu

15 września ukaże się debiutancki album supergrupy Gizmodrome, w skład której wchodzą Stewart Copeland, Adrian Belew, Mark King i Vittorio Cosma.

"Strange Things Happen" to jeden z tytułów na debiutanckiej płycie Gizmodrome. Niesamowite rzeczy dzieją się w studio, kiedy cztery unikalne talenty spotykają się, żeby stworzyć wspólnie jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych albumów roku. Gizmodrome to w zasadzie supergrupa stworzona przez Stewarta Copelanda (The Police), Marka Kinga (Level 42), Adriana Belewa (ex. King Crimson, David Bowie, Frank Zappa, Talking Heads) i Vittorio Cosmę (który występował z włoskimi legendami muzyki PFM, a także z wieloma innymi gwiazdami z Włoch i świata).

W czasach, kiedy wielu muzyków pracuje na odległość przesyłając sobie plik i nie grając razem w tym samym pomieszczeniu, Gizmodrome rozpoczęło od oldschoolowego podejścia i wspólnego grania muzyków w sali prób. Nie dziwi fakt, że czterej artyści pochodzący z tak różnych środowisk stworzyli muzykę, która jest nieobliczalna. Stewart Copeland opowiada o projekcie: "Vittorio i ja graliśmy razem od lat we Włoszech, ale ten projekt ruszył naprawdę kiedy dołączyli do nas Adrian i Mark i wspólnie nagrywaliśmy przez 15 dni. Jeżeli zamkniesz odpowiednich gości w sali prób, dzieją się dziwne rzeczy".

"Stewart wysłał mi SMS-a z pytaniem czy nie dołączyłbym do niego i jego przyjaciół w studio w Mediolanie", wspomina Mark King. Adrian Belew dodaje: "Gizmodrome mnie zaskoczyło! Pojechałem do studia nie wiedząc czego się spodziewać, ale na koniec pierwszego dnia wiedziałem 2 rzeczy: chemia pomiędzy nami była niesamowita i granie razem to świetna zabawa". "Gizmodrome zabrało mnie do czasów, gdy miałem autentyczną przyjemność z grania", mówi Vittorio.

Wynikiem tego doświadczenia jest wyjątkowa płyta, która ukaże się 15 września nakładem earMUSIC. Jej zwiastunem jest utwór "Amaka Pipa"

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Out of the Voiceless Grave The Lurking Fear

Dokładnie taki death metal lubię. Szybki, surowy, bez technicznych wygibasów i zbędnych ceregieli.

Gramy dalej

7 /10
Respekt Korpus

W latach osiemdziesiątych Korpus to była pierwsza liga i znacząca nazwa. Wojowali na scenie obok TSA, KATa i Turbo, będąc zarazem jednym z symboli...Gramy dalej

7 /10
Wolves
Gatunek: Punk
Power of Peace
Gatunek: Funk
Heatwave
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniWrzesieńnastępny
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30