Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Konkurs: wygraj album Adama Palmy "Palm-Istry"

Konkurs: wygraj album Adama Palmy "Palm-Istry"

W sierpniowym numerze Magazynu Gitarzysta rozmawiamy z Adamem Palmą. Z tej okazji w naszym konkursie mamy do wygrania najnowsze płyty "Palm-Istry" oraz niespodzianki.

"Z całą pewnością jest to przełomowa płyta w moim życiu". - opowiada Adam Palma w wywiadzie dla Gitarzysty. "Kompozycje dobrałem w taki sposób, aby pokazać pełne spektrum technik gry na gitarze. Używam kostki, pazurka na kciuk oraz opuszków palców. Moim celem była płyta spójna stylistycznie, jednocześnie wykorzystująca różnorodne techniki wykonawcze, kompozycyjne i aranżacyjne, dlatego też wyszedłem poza obszar typowego fingerstyle. Znajdują się na niej utwory z gatunków rock, funky, jazz i blues. Inspirowali mnie tacy artyści jak Django Reinhardt, Jimi Hendrix, a także Tommy Emmanuel i Al Di Meola, z którymi miałem okazję współpracować. Zaaranżowałem również motywy z kultowych polskich seriali - "07 zgłoś się" i "Stawka większa niż życie".

"Palm-istry" to po angielsku czytanie z dłoni i właśnie w taką zainspirowaną swoimi wpływami muzycznymi, tajemniczą podróż zabiera nas Adam. Mamy tutaj funky fingerstyle ("Zdrowy Optymizm", "Rheged"), trybut dla Jimiego Hendrixa ("Hendrix Medley"), najnowsze fascynacje wynikające z przyjaźni z Alem Di Meolą ("Miłość i tęsknota", "Gondolier"), boom-chick jako konsekwencja lat współpracy z Tommym Emmanuelem ("Górnicy z Kentucky"), ukłon w stronę Django Reinhardta ("Nuages") oraz - a może przede wszystkim - dwa wspaniałe wykonania tematów z polskich seriali ("07 zgłoś się", "Stawka większa niż życie").

Sierpniowy numer Magazynu Gitarzysta można zamówić na stronie Ulubionego Kiosku.

Konkurs:


W naszym konkursie mamy do wygrania trzy komplety nagród, w skład którego wchodzi album Adama Palmy "Palm-Istry" oraz D'Addario NS Micro Soundhole, czyli miniaturowy tuner przeznaczony do wygodnego montażu przy krawędzi otworu rezonansowego instrumentów akustycznych.

Zasady konkursu są bardzo proste. Zrób zdjęcie sierpniowego Magazynu Gitarzysta w wakacyjnym (choć niekoniecznie) plenerze i prześlij je na maila: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Zdjęcie możesz również opublikować na FB lub Instagramie wraz z tagiem #magazyngitarzysta. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Konkurs trwa do końca sierpnia. Wyniki ogłosimy w piątek, 1 września.

Zapraszamy!

GALERIA
We're All In This Together Walter Trout

Plejada arcytopowych nazwisk bluesa na nowej płycie Waltera Trouta - gitarzysty swego czasu pracującego chociażby w bandzie Johna Lee Hookera i Johna...Gramy dalej

8 /10
After Laughter Paramore

Muzycy, którzy niejednokrotnie byli bliscy rozwiązania współpracy, jednak postanowili ją kontynuować. Czy nie byłoby lepiej, gdyby ich drogi...Gramy dalej

5 /10
Groovin' In Greaseland
Gatunek: Blues
Colossus
Gatunek: Rock
Wall of Sound
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31