Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Ziemia nieznana Juliette Lewis

Ziemia nieznana Juliette Lewis

31 sierpnia ukaże się nowy album Juliette Lewis, “Terra Incognita". W Ameryce Północnej płytę wyda The End Records, natomiast na wszystkich pozostałych terytoriach, krążek ukaże się nakładem Roadrunner Records.
Za produkcję płyty odpowiedzialny jest laureat Nagród Grammy, Omar Rodriguez - Lopez z The Mars Volta, natomiast miksami zajął się Rich Costey (Muse, Franz Ferdinand, NIN, Foo Fighters).

Juliette Lewis ma już na swoim koncie 2 pełnowymiarowe płyty, niezliczone trasy koncertowe i festiwale (m.in. Lollapalooza, Leeds, Reading). Na potrzeby najnowszego albumu Lewis powołała do życia nowy zespół: "Ten album jest zupełnie odmienny od wszystkiego, co dotychczas zrobiłam, zawiera wiele różnych barw moich emocji i głosu, potrzebowałam więc zupełnie nowego zespołu" - tłumaczy artystka - "Terra Incognita oznacza nieznane terytorium - i właśnie tam, pod względem muzycznym, chciałam się udać."

A dalej Lewis tak zapowiada ten krążek: "Partie gitary są bardziej dzikie i klimatyczne. Brzmienie jest mroczne i głębokie, jest tutaj wiele dźwiękowych kontrastów. Zajęło mi 5 lat, aby doszlifować się jako wykonawca i twórca, chciałam przełamać wszystkie dotychczasowe nawyki i pozwolić piosenkom rozwijać się swobodnie. Omar to producent, który doskonale rozumiał te wszystkie płaszczyzny i, który potrafił zinterpretować muzyczną tożsamość. Było to prawdziwie wyzwalające i radykalne doświadczenie."

"Znajdziesz tutaj jej wszystkie odczucia" - dodaje natomiast Omar - "Jest to szczere. To cała ona."

Juliette i Omar spotkali się na trasie, podczas Fuji Rock Festival w Japonii i połączyła ich miłość do filmów Felliniego oraz wspólne zainteresowanie dramatem i tworzeniem piosenek. Razem nadali pomysłom Lewis nowe brzmienie. Cała płyta jest pełna kontrastowych tematów: romans i tragedia, marzenia i twarda rzeczywistość. Większość z 11 utworów, które znajdują się na płycie, Lewis napisała w przeciągu ostatniego roku, z swoim przyjacielem, Chrisem Watsonem. Artystka nad utworami pracowała w domu, akompaniując sobie na pianinie i rejestrowała swoje pomysły na magnetofonie. Album nagrany został w przerwach między trasami Lewis i Lopeza, pod koniec 2008 r., w studio na nowojorskim Brooklynie i Guadalajara (Meksyk).

W lipcu Juliette Lewis wyruszy na trasę europejską, w ramach której 31 lipca pojawi się na Festiwalu Woodstock, w Kostrzynie.
Fire on the Floor Beth Hart

Jedna z najciekawszych, współczesnych amerykańskich wokalistek - Beth Hart wydała kolejną interesującą płytę, którą udowadnia niezwykle wysoki...Gramy dalej

9 /10
Album of the Year Faith No More

Fatalne przyjęcie przez krytyków, komercyjna klęska i wreszcie rozpad zespołu na kilkanaście lat - żadnej innej płycie Faith No More reedycja...Gramy dalej

8 /10
Usurpress ocena 7
The Regal Tribe
Gatunek: Death metal
Coma ocena 6
2005 YU55
Gatunek: Alternative rock
Saxon ocena 8
Let Me Feel Your Power
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31