Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Slash, Satriani, Perry i Buddy Guy na DVD Tribute To Les Paul

Slash, Satriani, Perry i Buddy Guy na DVD Tribute To Les Paul

Już dziś ukazuje się DVD "A Tribute To Les Paul: Live From Universal Studios Hollywood" zawierające koncert, w ramach którego wystąpiło wiele gitarowych gwiazd.

Charytatywny koncert zorganizowany z okazji 90 urodzin legendarnego wynalazcy, konstruktora gitar i gitarzysty, Les Paula, odbył się 8 lutego 2006 roku w Gibson Amphitheatre w Los Angeles. W ramach koncertu, Slash i Edgar Winter wystąpili wspólnie w kompozycji Stevie Wondera "Superstition", Steve Lukather zaprezentował "Little Wing" Jimi Hendrixa, a wieczór zakończył bluesowy set gitarzysty Aerosmith, Joe Perry'ego i Buddy Guya. Ponadto podczas koncertu wystąpili m.in. Joe Satriani, Kenny Wayne Shepherd i Neal Schon.

DVD "A Tribute To Les Paul: Live From Universal Studios Hollywood" będzie zawierać również fragmenty wywiadów z Les Paulem nagranych w Iridium Jazz Club w Nowym Jorku oraz w domu Les Paula w Mahwah w stanie New Jersey.

Mówi Michael Braunstein, dyrektor wykonawczy Les Paul Foundation:

"Nie ulega wątpliwości, że Les Paul jest ojcem chrzestnym nowoczesnej muzyki i muzyków z wszystkich zakątków globu, który miał wpływ na każdy gatunek biznesu muzycznego. Les Paul był wynalazcą, muzykiem wyróżnianym licznymi nagrodami, innowatorem, a przede wszystkim wyjątkowym człowiekiem, którego miałem przywilej nazywać swoim przyjacielem. Producenci i artyści, którym zawdzięczamy ten tribute dostarczyli nam wszelkich powodów do pamiętania o tym, że Les Paul głęboko wpłynął na kształt dzisiejszej muzycznej branży. Cieszę się, że widzowie na całym świecie otrzymają szansę, aby stać się świadkami tego wydarzenia".

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Under Cover Motorhead

Okazuje się, że Lemmy potrafi zrobić dobrą imprezę nawet po śmierci.

Gramy dalej

9 /10
1994 Jamal

Mamy rok 1994. 5 kwietnia coś we mnie (i wielu z Was) umiera wraz z odejściem Kurta Cobaina.

Gramy dalej

5 /10
Out of the Voiceless Grave
Gatunek: Death metal
Korpus ocena 7
Respekt
Gatunek: Heavy metal
Wolves
Gatunek: Punk
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniWrzesieńnastępny
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30