Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Dlaczego Bill Kelliher nie lubi Gibsona?

Dlaczego Bill Kelliher nie lubi Gibsona?

W jednym z ostatnich wywiadów gitarzysta Mastodon, Bill Kelliher, zdradził dlaczego nie jest już endorserem marki Gibson.

Bill Kelliher, wcześniej związany z Gibsonem, z logo którego wypuszczał sygnowane modele, w czerwcu 2016 roku dołączył do rodziny ESP. W jednym z ostatnich wywiadów gitarzysta zdradził, co wpłynęło na jego decyzję: "Czułem się, jakbym nigdy nie został zaakceptowany przez Gibsona" - mówi Kelliher.

"Komunikacja z nimi była koszmarna. Spier***li modele, o które ich prosiłem. Nie prosiłem o wiele, tylko o kilka konkretnych rozwiązań, które lubię w swoich gitarach. Powiedziałem im, że nie chcę gitary z korpusem chambered, a oni mój drugi model zrobili właśnie w tej wersji. Wszyscy ludzie, z którymi pracowałem, począwszy od działu A&R zostali zwolnieni i wyglądało na to, że firma po prostu wypięła się na mnie. Pojawili się nowi ludzie, którzy zupełnie nie rozumieli o co chodzi." - nie kryje rozgoryczenia Kelliher.

"Praca z ESP okazała się jak łyk świeżego powietrza. Interesowali się wszystkim, pytali na przykład o grubość strun, których używam i strój. Gibson nigdy nie dbał o takie sprawy. Dzieciaki kupowały moją gitarę i pisały do mnie maile z pytaniem, jak ją nastroić, ponieważ nie brzmiała jak trzeba. Odpisywałem im, ale wciąż te instrumenty nie brzmiały właściwie. Okazało się, że w modelach nie założono właściwych strun. Gibson nigdy nie stroił gitar zgodnie z moimi ustawieniami i specyfikacją. Tak po prostu, nie przejmowali się kwestiami, które czyniły gitary modelem Billa Kellihera."

"Sprzedaliśmy wszystkie modele, które zaprojektowałem - obydwa typy i robiłem zawsze wszystko o co mnie poproszono. Tym czasem Gibson dał mi po prostu do zrozumienia, że już mnie więcej nie potrzebuje. No cóż, w takim razie pier***cie się chłopaki. Zagrałem każdą klinikę, o jaką mnie poprosili i nie mam pojęcia, dlaczego ta firma traktuje swoich artystów jak gówno. ESP ma zupełnie inne podejście."

Gitarzysta Mastodon zaprojektował wspólnie z ESP modele ESP Bill Kelliher Eclipse oraz LTD Sparrowhawk i LTD BK-600.

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31