Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Orange Warsaw Festival 2009

Orange Warsaw Festival 2009

Znamy już pełen line-up Orange Warsaw Festivalu, który odbędzie się w dniach 4-5 września, oczywiście w Warszawie.

"Podtrzymując ubiegłoroczną konwencję, jednym z bardzo ciekawych elementów Orange Warsaw Festival będzie specjalny, premierowy projekt muzyczny. W tym roku będzie to wyjątkowy projekt jednego z największych polskich producentów muzycznych - Andrzeja Smolika. Orange Warsaw Festival wyróżnia się na tle wielu muzycznych imprez jakie odbywają się w Polsce dając uczestnikom festiwalu niecodzienną ucztę duchową w postaci chociażby projektów takich jak Smolik - Project Big Band. Warszawa, pretendent do miana Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jest miastem twórczym - stawiającym na świeżość, nowoczesność i wyjątkowość. Orange Warsaw Festival to nie tylko koncerty - to odkrycie zupełnie nowych trendów, to nowa jakość, pokonywanie barier. Świadczy o tym projekt Smolika, o którym z dumą informowaliśmy kilka dni temu, współpraca tego wybitnego twórcy z takimi zagranicznymi sławami jak Emmanuelle Seigner czy Victor Davies. Marzenia stają się rzeczywistością a polscy wybitni twórcy mają szansę zaistnieć na skalę europejską czy wręcz światową. Jesteśmy dumni z takiego przedsięwzięcia" - mówi Ewa Czeszejko-Sochacka - pełnomocnik prezydenta ds. przygotowań m. ST Warszawy do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Druga edycja Orange Warsaw Festival to jeden z wiodących projektów promujących Warszawę, która ubiega się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. To dwa dni niezwykłych emocji w samym sercu Warszawy. Dwie sceny, kilkunastu światowej sławy artystów i specjalny, premierowy polski projekt muzyczny - to wszystko 4 i 5 września 2009 roku na warszawskim placu Defilad.

W piątek, 4 września na MAIN STAGE zaprezentują się kolejno:

Maria Sadowska
Ja Confetti
Smolik - Project Big Band
Razorlight

W sobotę, 5 września widzowie będą mogli oglądać koncerty na dwóch scenach.

Na MAIN STAGE tego dnia wystąpią:

Afromental
June
The Crystal Method
N.E.R.D
Groove Armada

Natomiast na YOUNG STAGE w kolejności zagrają:

Out Of Tune
Skinny Patrini
Plastic
Calvin Harris
MGMT

4 i 5-tego września podczas Orange Warsaw Festival będzie można zobaczyć światowej klasy występy zupełnie za darmo. Wszyscy artyści zagrają koncerty live w pełnych składach. Niektórych jak np.: N.E.R.D., M.G.M.T. czy Calvina Harrisa będziemy gościć w Polsce po raz pierwszy.

Na wszystkich wielbicieli zabawy w gronie rodziny i przyjaciół - niezależnie od wieku - czekają multimedialne atrakcje w miasteczku Orange. Dla swoich klientów operator przygotuje również specjalne muzyczne serwisy i dedykowane usługi.

Suicide Silence Suicide Silence

Na początek od razu zaznaczę, że nie podoba mi się, ani obecność Eddiego Hermidy w Suicide Silence, ani renesans nu-metalu, ani tym bardziej nagranie...Gramy dalej

5 /10
Gemini Suite Jon Lord

Ktoś musiał być pierwszy. Więc to nie tak, że pstryknięto palcami i powstał "S&M" Metalliki albo "Moment of Glory" Scorpionsów, nie wspominając...Gramy dalej

5 /10
Power Trip ocena 7
Nightmare Logic
Gatunek: Thrash metal
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28