Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Radiohead - fantastyczny koncert w Poznaniu

Radiohead - fantastyczny koncert w Poznaniu

Tłumy zachwyconych fanów, zauroczony zespół i wieczór pełen doskonałej muzyki - w Poznaniu wystąpiła grupa Radiohead. Koncert Brytyjczyków przyciągnął 35 tysięcy fanów rocka. To było wielkie muzyczne święto.

W ciągu ponad dwóch godzin - i dwukrotnych bisów - zespół wykonał utwory ze swojej ostatniej płyty "In Rainbows". Nie zabrakło jednak również wcześniejszych nagrań, między innymi z albumu "OK Computer" uznawanego za jedną z najwybitniejszych płyt w historii rocka. Były też rarytasy - Radiohead wykonali swoją najnowszą piosenkę "These Are My Twisted Words", ale największą niespodzianką okazał się utwór "Creep". To jedna z najsłynniejszych piosenek Radiohead, a jednocześnie taka, którą grupa niezwykle rzadko gra na żywo. Tym razem "Creep"- po kilku latach przerwy- specjalnie dla poznańskiej publiczności - zespół wykonał na bis. "Cholernie dawno nas tu nie było. Nie wiemy, które piosenki znacie, a których nie. Ale jeżeli nie kojarzycie tej, to mamy przesrane" - powiedział wokalista, Thom Yorke. Publiczność wyśpiewała utwór razem z nim.

Zachwycała nie tylko muzyka, ale też światła, których grupa użyła podczas koncertu. Specjalne oświetlenie LED, zaprojektowane na potrzeby ostatniej trasy Radiohead robiło niesamowite wrażenie, chociaż nie przyćmiło muzyki, bo to ona była tego wieczoru najważniejsza.

Warto wspomnieć, że muzycy Radiohead byli podczas koncertu w Poznaniu w znakomitych humorach. Thom Yorke przekomarzał się z publicznością, mimo że Radiohead nie słyną z gadatliwości.

Koncert Radiohead odbył się w ramach akcji "Poznań dla Ziemi". Zespół od dawna apelował, aby do Parku Cytadela - zamiast samochodami- dojechać komunikacją publiczną lub rowerami albo też dotrzeć pieszo. Tego apelu posłuchała zdecydowana większość publiczności. Fani pomagali chronić środowisko również dzięki temu, że napoje albo jedzie kupione na miejscu, spożywali ze specjalnych, ekologicznych naczyń, a śmieci wytworzone podczas koncertu mieli okazję wrzucać do pojemników do segregacji.
Album of the Year Faith No More

Fatalne przyjęcie przez krytyków, komercyjna klęska i wreszcie rozpad zespołu na kilkanaście lat - żadnej innej płycie Faith No More reedycja...Gramy dalej

8 /10
The Regal Tribe Usurpress

Transfer szwedzkiego Usurpress z czeskiej Doomentia Records do polskiej Agonii nie przyniósł większych zmian w stylistyce zespołu.

Gramy dalej

7 /10
Coma ocena 6
2005 YU55
Gatunek: Alternative rock
Saxon ocena 8
Let Me Feel Your Power
Gatunek: Heavy metal
Roman Kostrzewski. Głos z ciemności
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31