Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Singer-Songwriting we wrocławskim Firleju

Singer-Songwriting we wrocławskim Firleju

Wspólnym mianownikiem dla tej twórczości jest jej balladowy charakter. Zaproszono tych, którzy piszą, komponują i śpiewają, zazwyczaj własny repertuar, solo lub z towarzyszeniem zespołu, w specyficzny, często melancholijny sposób.

Podczas czterech, jesiennych wieczorów, na scenie klubu wystąpią: Keith Caputo, Hugo Race, Jacek Kulesza  i Janek Samołyk. Czego można się spodziewać? Kameralnych spotkań, magicznej atmosfery i szczerych ballad zadrapanych "firlejowym" pazurem. Nie zabraknie scenicznej energii, która osłodzi jesienne nastroje. Nic nie dzieje się przypadkiem, albo wszystko nim jest. Firlej jako materia ożywiona muzycznymi marzeniami w ten oto akustyczny i balladowy sposób reaguje na otaczający nas świat. Podąża wytyczoną ścieżką, z charakterystycznym "wychyleniem w przód", z łakomym nowych doznań, otwartym mózgiem wszelkich transmutacji.

JACEK KULESZA TRIO
data: 2009-09-18 | godzina: 20:00 | bilety: 15 PLN

Jacek Kulesza Trio to w rzeczywistości jeden człowiek, polski muzyk rockowy, niezwykle charyzmatyczny singer-songwriter. Jego koncert to muzyczne show, gdzie oprócz szczerego, wyrazistego wokalu i pięknych melodii wygrywanych na akustycznej gitarze, pojawiają się dźwięki walizki podróżnej (sic!) i tamburyna. Całość osnuta magią kameralnego spotkania, uzupełniona sporą dawką pozytywnej energii, dobrego humoru i interakcją z publicznością. Jednym słowem nie sposób nie tupać nogą, szeroko się uśmiechać i śpiewać z wokalistą. Będzie to koncert rozpoczynający sezon 2009/2010 w Firleju. Nie wolno przegapić!

www.jacekkulesza.com
www.myspace.com/jacekkuleszatrioKEITH CAPUTO
data: 2009-09-23 | godzina: 20:00| bilety: 28/35 PLN

Keith Caputo to lider amerykańskiej formacji Life Of Agony, który słynie ze współpracy z największymi gwiazdami rocka i muzyki popularnej, takimi jak: basista Flea (The Red Hot Chili Peppers), gitarzysta Craig Ross (Lenny Kravitz, Eric Clapton, Sheryl Crow), pianista Zac Rae (Fiona Apple, Miley Cyrus, Annie Lennox) i wielu innych. Od kliku lat realizuje swoją solową karierę jako nietuzinkowy singer-songwriter. Zapraszamy na magiczny wieczór pełen pięknych i szczerych ballad z jednym w swoim rodzaju wokalem.
 
www.keithcaputo.com
www.myspace.com/keithcaputoJANEK SAMOŁYK
data: 2009-10-15 | godzina: 20:00| bilety: 15 PLN

Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w ojczystym języku. Jego muzykę najczęściej opisuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Wśród inspiracji wymienia on takich wykonawców jak m.in. The Beatles, Beach Boys, The Smiths, Blur, czy Marka Jałowieckiego.

www.janeksamolyk.com
www.myspace.com/janeksamolykHUGO RACE & TRUE SPIRIT
data: 2009-10-21 | godzina: 20:00| bilety: 15/20 PLN

Koncert promujący najnowszą płytę tego australijskiego artysty, o tytule "53rd State". Maniakalna wersja bluesa Hugo Race'a bywa porównywana z Jonem Spencerem, Tomem Waitsem i oczywiscie z Nickiem Cavem (z którym artysta współpracował). Henry Rollins określił go niegdyś mianem "jednego z bogactw narodowych Australii". Rock, surowy blues, psychodelia, eksperyment i niezwykła "piekielna" atmosfera.

www.myspace.com/hugoraceandthetruespirit
blog.helixed.net
Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31