Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Yes - bardzo szczęśliwa grupa

Yes - bardzo szczęśliwa grupa

Już 29 października rozpocznie się europejska trasa Yes. Inauguracja tournee rozpocznie się w czeskim Olomoucu a już dzień później legenda zawita do Polski, aby dać jedyny koncert w katowicki Spodku.

Zespół zagra łącznie ponad 30 koncertów w 15 krajach Europy. Yes jest również świeżo po trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych - na pytanie jak wypadły amerykańskie koncerty Chris Squire mówi: "Bardzo, bardzo dobrze. Fani okazali się bardzo przyjaźnie nastawieni do tego zreformowanego składu (Howe, Squire, White, Oliver Wakeman i Benoit David - przyp.rm.) i dali nam dużo wsparcia, zwłaszcza nowym, młodszym członkom Yes, Oliverowi i Benoit. Spędziliśmy ten czas w Stanach niezwykle przyjemnie. Było widać, że ludzie naprawdę cieszą się i bawią naszą muzyką, a taki odbiór sprawia, że czujesz się spełniony i jeszcze bardziej chce ci się grać."

Zdania na temat trasy były wyjątkowo zgodne - zarówno krytycy jak i publiczność była zachwycona koncertami. Wiele opinii powtarzało stwierdzenia, że członkowie Yes już dawno nie wyglądali na scenie tak energicznie, tak zrelaksowani, a zarazem tak pewnie... Opinie te potwierdza Chris Squire i tłumaczy ten stan:

"Oliver i Benoit wnieśli sporo nowego entuzjazmu do grupy. Wiesz, są niezaprzeczalnie młodsi od nas i energia wręcz ich rozpiera; i ona udziela się też reszcie nas... Poza tym, Oliver jest bardzo dobry w zwracaniu uwagi na szczegóły. Dopracowuje każdy klawiszowy dźwięk z wielką dbałością o każdy detal. Jest perfekcyjny... Wiesz, Yes to teraz bardzo szczęśliwa grupa, ciesząca się każdą minutą na scenie. To musi być zauważalne."

Aby sprawdzić koncertową formę grupy Yes na własne oczy i uszy zapraszamy na polski koncert- grupa zagra już 30 października w katowickim Spodku. Formacja, zapowiada, że oprócz swoich największych przebojów zagra również nigdy wcześniej nie wykonywane utwory.

Start o godzinie 20:00 - zapraszamy - bilety już w sprzedaży.
30.10.2009 - Katowice, Hala Spodka, godz. 20:00
Otwarcie bram godz. 18:30

Ceny biletów:
Loża - 300/ 350 zł
Sektory HJ - 180/ 195 zł
Sektory czerwone - 145/ 155 zł
Sektory zielone oraz płyta - 150/ 160 zł

Magazyn Gitarzysta objął patronat nad koncertem.
Organizator: METAL MIND
To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31