Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Yes - bardzo szczęśliwa grupa

Yes - bardzo szczęśliwa grupa

Już 29 października rozpocznie się europejska trasa Yes. Inauguracja tournee rozpocznie się w czeskim Olomoucu a już dzień później legenda zawita do Polski, aby dać jedyny koncert w katowicki Spodku.

Zespół zagra łącznie ponad 30 koncertów w 15 krajach Europy. Yes jest również świeżo po trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych - na pytanie jak wypadły amerykańskie koncerty Chris Squire mówi: "Bardzo, bardzo dobrze. Fani okazali się bardzo przyjaźnie nastawieni do tego zreformowanego składu (Howe, Squire, White, Oliver Wakeman i Benoit David - przyp.rm.) i dali nam dużo wsparcia, zwłaszcza nowym, młodszym członkom Yes, Oliverowi i Benoit. Spędziliśmy ten czas w Stanach niezwykle przyjemnie. Było widać, że ludzie naprawdę cieszą się i bawią naszą muzyką, a taki odbiór sprawia, że czujesz się spełniony i jeszcze bardziej chce ci się grać."

Zdania na temat trasy były wyjątkowo zgodne - zarówno krytycy jak i publiczność była zachwycona koncertami. Wiele opinii powtarzało stwierdzenia, że członkowie Yes już dawno nie wyglądali na scenie tak energicznie, tak zrelaksowani, a zarazem tak pewnie... Opinie te potwierdza Chris Squire i tłumaczy ten stan:

"Oliver i Benoit wnieśli sporo nowego entuzjazmu do grupy. Wiesz, są niezaprzeczalnie młodsi od nas i energia wręcz ich rozpiera; i ona udziela się też reszcie nas... Poza tym, Oliver jest bardzo dobry w zwracaniu uwagi na szczegóły. Dopracowuje każdy klawiszowy dźwięk z wielką dbałością o każdy detal. Jest perfekcyjny... Wiesz, Yes to teraz bardzo szczęśliwa grupa, ciesząca się każdą minutą na scenie. To musi być zauważalne."

Aby sprawdzić koncertową formę grupy Yes na własne oczy i uszy zapraszamy na polski koncert- grupa zagra już 30 października w katowickim Spodku. Formacja, zapowiada, że oprócz swoich największych przebojów zagra również nigdy wcześniej nie wykonywane utwory.

Start o godzinie 20:00 - zapraszamy - bilety już w sprzedaży.
30.10.2009 - Katowice, Hala Spodka, godz. 20:00
Otwarcie bram godz. 18:30

Ceny biletów:
Loża - 300/ 350 zł
Sektory HJ - 180/ 195 zł
Sektory czerwone - 145/ 155 zł
Sektory zielone oraz płyta - 150/ 160 zł

Magazyn Gitarzysta objął patronat nad koncertem.
Organizator: METAL MIND
Colossus Triggerfinger

Powiadają, że lepsze jest wrogiem dobrego. Są momenty, gdy właśnie tak myślę o najnowszym albumie Triggerfinger.

Gramy dalej

7 /10
Wall of Sound Marty Friedman

Marty Friedman będzie już zawsze kojarzony z Megadeth, ale życie po tej kapeli też istnieje, czego dowodzi choćby tegoroczny album amerykańskiego...Gramy dalej

9 /10
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening
Gatunek: Blues rock
How Did We Get So Dark?
Gatunek: Rock
Existential Gravity
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31