Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Mnemic na etapie miksu i masteringu

Mnemic na etapie miksu i masteringu

Duńska nadzieja ciężkiego brzmienia, w Polsce znana bardziej jako support ostatniego koncertu Metalliki, właśnie rozpoczęła miks swojego "najnowszego dziecka", które ma pojawić się na półkach sklepowych 18 stycznia 2010 roku za sprawą Nuclear Blast.

Oto co gitarzysta kapeli Mircea Eftemie powiedział na temat nowego albumu "Sons Of The System" i procesu jego tworzenia: "W obecnej chwili wybraliśmy pięć kawałków spośród piętnastu i staramy się nagrywać po jednym kawałku na dzień, więc z końcem tygodnia cały album powinien być ukończony. Materiał jest naprawdę zróżnicowany, najbardziej zróżnicowany spośród wszystkiego co do tej pory zrobiliśmy i wiem, że brzmi to trochę jak banał, ale tak właśnie jest. Obecnie wszyscy inspirujemy się czymś innym niż zwykliśmy jeszcze jakiś czas temu, ale oczywiście cały czas pozostajemy kapelą z tych samych kręgów, tyle, że obecnie słuchamy także wielu innych rzeczy niż tylko metal. Ten aspekt miał właśnie największy wpływ na to, że nowy album będzie brzmieć bardziej eklektycznie i zróżnicowanie. I jeszcze jedna rzecz, która może zabrzmieć jak jeszcze większy banał, ale nasz album będzie najlepszym albumem 2010 roku".

Cóż, poczekamy, zobaczymy.

(KK)
Colossus Triggerfinger

Powiadają, że lepsze jest wrogiem dobrego. Są momenty, gdy właśnie tak myślę o najnowszym albumie Triggerfinger.

Gramy dalej

7 /10
Wall of Sound Marty Friedman

Marty Friedman będzie już zawsze kojarzony z Megadeth, ale życie po tej kapeli też istnieje, czego dowodzi choćby tegoroczny album amerykańskiego...Gramy dalej

9 /10
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening
Gatunek: Blues rock
How Did We Get So Dark?
Gatunek: Rock
Existential Gravity
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31