Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / [Asymmetry festival] The Mount Fuji Doomjazz Corporation + Bong-Ra

[Asymmetry festival] The Mount Fuji Doomjazz Corporation + Bong-Ra

Dodatkowy koncert awangardowej majówki 2010 we Wrocławiu przedstawia swój intrygujący a zarazem bardzo eklektyczny program.

Wykonawców, którzy otwierają drugą edycję Asymmetry Festivalu łączy nowatorskie podejście do muzyki elektronicznej i pewna asymmetralna przestrzeń, którą dotąd wypełniała po brzegi gwiazda pierwszej edycji hiphopowy zespół Dalek czy Venetian Snares. 29 kwietnia 2010 festiwalowa publiczność zobaczy The Mount Fuji Doomjazz Corporation i Bong-Ra. Dodatkowo do głównej części festiwalu dołączy post rockowa młodzież z grupy Kasan, która pojawi się na scenie Firleja razem z Jesu.
 
The Mount Fuji Doomjazz Corporation to improwizowane alter ego The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble. To ten sam skład muzyków bawiących się brzmieniem na zasadzie swobodnej improwizacji, tworzy muzykę o niebo mroczniejszą od swojego pierwotnego wcielenia. Przestrzenne kompozycje, wypełnione mocnymi elektronicznymi bitami, jazzowymi trąbkami i melancholijnymi partiami skrzypiec ilustrują ruchome obrazy kultowych reżyserów.  Muzycy są fanami kina i tworzą muzykę do swoich ulubionych filmów. W ten sposób powstał ich najnowszy album "Succubus", będący soundtrackiem do powstałego w 1969 filmu Jessa Franco. Historia jego powstania jest prosta: zespół zebrał się na jednym z amsterdamskich skłotów, gdzie muzycy improwizowali podkład dźwiękowy do filmu, a potem zarejestrowany materiał wydali w formie albumu.

We Wrocławiu zaprezentują na żywo swoją wersję dźwięku do filmu "Człowiek Słoń" Dawida Lyncha. Czego będzie można się spodziewać po owym wydarzeniu nie wiadomo. Zespół daje gwarancję dobrej zabawy. Muzyka będzie w 100% improwizowana.
 
Bong-Ra (na zdjęciu) - holenderski DJ grający ciężkie, mocne, energetyczne, połamane rytmy o nieco mrocznym klimacie z pogranicza breakcore, jungle, drum and bass, drill i raggacore. W jego twórczości wyraźne są też wpływy muzycznej, grindcore’owo- metalowej przeszłości. Jego koncert będzie prawdziwą breakcore’ową rzeźnią, która na pewno obudzi wszystkich widzów festiwalu po pierwszej, spokojniejszej części wieczoru.
 
Połączenie jego ekstremalnych dźwięków z refleksyjnym, łagodniejszym brzmieniem The Mount Fuji Doomjazz Corporation zdefiniuje prawdziwą sceniczną asymetrię. A to nie koniec listy wykonawców, którzy zaprezentują się dnia.
 
Kasan - to instrumentalny post rock z Niemiec. Ich dźwiękowe pasaże balansujące pomiędzy łagodnym brzmieniem, a zmasowanymi riffami. Twórczość młodego zespołu z Lipska zdecydowanie przypadnie do gustu fanom Shora, Pelican czy Tides From Nebula.

29.04.2010 - The Mount Fuji Doomjazz Corporation, Bong-Ra @ Firlej
30.04.2010 - Electric Wizard, Year of No Light, Altar of Plague, Khuda @ Firlej
01.05.2010 - Jesu, Black Shape of Nexus, Time to Burn , TesseracT, Kasan @ Firlej
02.05.2010 - Esoteric, Mouth of the Architect, Yakuza, Helen Money, Comity @ Firlej
To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31