Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Dick4Dick Alternativ Christmas Night

Dick4Dick Alternativ Christmas Night

Dickom zdarzało się już rozdawać prezenty, ale tego jeszcze nie było,  cała śmietanka polskiej muzyki alternatywnej na jednej scenie,  na jednym specjalnym koncercie w gdańskim klubie Parlament. Obok głównej gwiazdy wieczoru, w tym jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu wezmą udział także: Leszek Możdżer, Czesław Mozil, Gaba Kulka i Anna Patrini.

Gdańska grupa Dick4Dick przedświąteczne rozdawanie muzycznych prezentów zapoczątkowała już kilka lat temu, a dziś jest ono mocno zakorzenioną tradycją. Ale tym razem powód jest szczególny: zespół żegna się z jednym ze swoich członków, Wet Dickiem Juniorem. Muzycy postanowili więc przygotować z tej okazji występ ze wszech miar wyjątkowy. Po pierwsze - wyjątkowy, bo zabrzmią na nim utwory z  wszystkich okresów istnienia zespołu: od najwcześniejszych, tanecznych przebojów w stylu brudnego elektro, przez eklektyczne kompozycje z okresu drugiej płyty, aż do współczesnego alternatywnego popu, lekkiego, wyrafinowanego i niezwykle przebojowego. Po drugie, wyjątkowy, bo na scenie pojawią się wszyscy muzycy, którzy kiedykolwiek występowali w zespole, a więc swoje pięć minut będzie miał pierwszy perkusista grupy, Dick Dexter czy grający na klawiszach w jednej z inkarnacji grupy Rocky The Dick. Po trzecie wreszcie, wyjątkowy, bo członkowie Dick4Dick zaprosili do wspólnego grania cała czołówkę szeroko pojętej rodzimej sceny alternatywnej.

Piosenki bohaterów wieczoru będą więc wraz nimi wykonywać takie gwiazdy jak pianista Leszek Możdżer, multiinstrumentalista, założyciel niezwykle popularnej grupy Czesław Śpiewa, Czesław Mozil, najnowsze objawienie wyrafinowanego, alternatywnego popu, Gaba Kulka oraz znana z mroczno-erotycznego duetu Skinny Patrini, Anna Patrini.

Przed gwiazdami zaprezentuje się natomiast najnowsze odkrycie gdańskiego podziemia muzycznego, grupa Gówno, składająca się przede wszystkim z cenionych artystów wizualnych, grająca prosty i szczery do bólu punk rock z przewrotnymi, zabawnymi i dającymi do myślenia tekstami. To będzie niepowtarzalny wieczór pełen niespodzianek i muzycznych prezentów, jedyny w swoim rodzaju wieczór, w którym wprost nie wypada nie wziąć udziału.

KLUB PARLAMENT GDAŃSK 20.12.2009 godz. 19:00
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening Joe Bonamassa

Przodownik pracy Joe Bonamassa niezmiennie wyrabia 300% normy i nie ma roku, by na rynku nie pojawiło się dzieło podpisane jego nazwiskiem.

Gramy dalej

8 /10
How Did We Get So Dark? Royal Blood

Po znakomitym debiucie sprzed trzech lat duet z Brighton dotknął niestety syndrom drugiej płyty. Formuła przebojowego, garażowego grania tylko...Gramy dalej

6 /10
Existential Gravity
Gatunek: Progressive metal
Erase Images
Gatunek: Hardcore
L.A.S.T ocena 7
Punk (against) Rock
Gatunek: Punk
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31