Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Dÿse wraca z nową płytą

Dÿse wraca z nową płytą

Dÿse powraca z druga płytą "Lieder sind Brüder der Revolution" (Piosenki są braćmi rewolucji).

Od wydania debiutanckiej płyty "Dÿse" w 2007 roku, zespół dorobił się reputacji nieustannie koncertującego po Europie. Przez ostatnie parę lat zagrali ponad 300 koncertów w tym m.in. na Roadburnie w ubiegłym roku, gdzie górowali wśród fanów muzyki z całego świata, wywołując u nich okrzyki zachwytu.

Fale zgrzytów zdarzające się z avangardą, z jaką jeszcze nie mieliśmy do czynienia. Wszystko to razem zapakowane w prostoliniowe podejście "F**k You and everything".  Niemiecki duet to coś dla wszystkich fanów Lightning Bolt, Jesus Lizard, Melivis czy Shellacka. Gitara i perkusja to wszystko, czego potrzebują, by skruszyć mury, to rozgrzany drut kolczasty, który doprowadza publiczność do ślepego szału.

Już wkrótce wystąpią z Gerda Blank w Firleju http://www.lastfm.pl/event/1390832+Dyse+at+Firlej+on+20+May+2010

Tego samego wieczoru wystąpi także Gerda Blank. Gerda Blank była Niemką, którą zastrzelono podczas próby przedostania się przez mur berlinski. To także nazwa projektu Rhys Barddocka oraz Stuarta Millsa. Rhys, pochodzący z New Plymoth w Nowej Zelandii, w październiku 2008 roku poznał Stuarta z Auckland (Nowa Zelandia). Szybko odkryli, że mają pokrewne poglądy na temat muzyki. Po dwóch wspólnych koncertach w NZ zdecydowali się na trasę po Europie. Od tej pory nie opuścili starego kontynentu i obecnie mieszkają w Brnie (Czechy). Pierwsza limitowana edycja "Mono No Aware" została zarejestrowana na cztery ślady w Tokyo i Melbourne. Ich muzyka, mimo częstych zabaw bezładem, przykuwa uwagę słuchacza, wypełniając przestrzeń dookoła siebie energią. To zręczna lawiracja pomiędzy noisem, indie-rockiem i szumem tworząca niepowtarzalną atmosferę.

Zarówno Dyse jak i Gerda Blank wystąpi w Polsce po raz pierwszy, dwa duety, cztery niepowtarzalne indywidualności.

http://www.myspace.com/dysexxx
http://www.myspace.com/gerdablank1
Post Pop Depression: Live At The Royal Albert Hall Iggy Pop

W marcu ubiegłego roku Iggy Pop przypomniał o sobie świetnym albumem "Post Pop Depression", nagranym z pomocą Josha Homme'a.

Gramy dalej

9 /10
Acoustic Simple Minds

Kim są Simple Minds wie chyba każdy, kto choć pobieżnie interesuje się popkulturą. Wprawdzie czasy świetności przypadające na przełom lat...Gramy dalej

8 /10
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię
Gatunek: Rock
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31