Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Judas Priest 30th Anniversary Limited Deluxe Expanded Edition “British Steel"

Judas Priest 30th Anniversary Limited Deluxe Expanded Edition “British Steel"

Nic dodać, nic ująć z tytułu - Sony Music z przyjemnością zapowiada premierę limitowanej, rozszerzonej edycji najbardziej znanej płyty zespołu Judas Priest “British Steel", która odbędzie się 10 maja 2010 roku.

Judas Priest to zwycięzca tegorocznego Grammy Award w kategorii "Best Metal Performance". “Jeden z najważniejszych , najbardziej wpływowych i naśladowanych zespołów wszechczasów.." - Kerrang. “British Steel"  był szóstym studyjnym albumem Judas Priest, który swoją premierę miał 14 kwietnia 1980 roku. Album  nagrywany był w  Tittenhurst Park w Anglii w rezydencji byłego Beatlesa Ringo Starra wcześniej należącej do Johna Lennona i  Yoko Ono.

Album ‘British Steel’ przez długi czas uważany był za najbardziej klasyczną, heavy metalową płytę wszechczasów. Płyta ta od razu zyskała uznanie słuchaczy a utwory  na niej zawarte stały się hitami w rozgłośniach radiowych. “Breaking the Law" czy “Living After Midnight" to niekwestionowane "hymny" fanów metalu.. “British Steel" nie zawiera żadnego słabego kawałka - “Metal Gods" , “Rapid Fire" , “Grinder" , “United" czy “The Rage" to utwory najwyższej jakości, które stały się legendą muzyki rockowej.

W 2001 roku album został zremasterowany i ponownie wydany z  dodatkowymi , bonusowymi kawałkami. Album stał się  również głównym tematem jednej z części popularnego programu telewizyjnego “Classic Album" W 2009 roku zespół wykonywał utwory z albumu podczas trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych. Filmowa relacja z tego wydarzenia nagrana 17 sierpnia 2009 roku podczas koncertu z udziałem tętniącej życiem amerykańskiej publiczności w Seminole Hard Rock Arena na Florydzie będzie dołączona do limitowanej, ekskluzywnej  edycji albumu.

Znany ze swoich energetycznych i spektakularnych scenicznych występów zespół zagrał wyłącznie najlepsze numery ze swojego repertuaru. Nagranie koncertu zostało zrealizowane przez producenta albumu “British Steel" Toma Alloma. Dodatkowe materiały na płycie  DVD to min.  30 minutowy dokument o członkach zespołu oraz making of. Koncertowe DVD Judas Priest to przeżycie, jakiego nie znajdziecie nigdzie indziej.

Rozszerzona, ekskluzywna edycja albumu “British Steel" pojawi się w dwóch wersjach:

- Limitowana trzypłytowa edycja zawierająca oryginalny album, koncertowe DVD oraz koncertową płytę CD
- Ekskluzywna dwupłytowa edycja zawierająca oryginalny album oraz koncertowe DVD.

Judas Priest to jeden z najbardziej znanych, heavy metalowych zespołów, który przez trzy dekady podróżował po świecie realizując spektakularne i porywające przedstawienia. To zespół, którego muzyka wpływała  przez lata na miliony fanów , to zespół, który sprzedał ponad 30 milionów albumów na całym świecie. Judas Priest to zespół - legenda, która  wydając albumy "British Steel" "Painkiller" czy "Screaming For Vengeance" ukształtowała muzycznie wiele pokoleń.

Pełna tracklista :

Disc 1 - Remastered album

Rapid Fire
Metal Gods
Breaking The Law
Grinder
United
You Don’t Have To Be Old To Be Wise
Living After Midnight
The Rage
Steeler
 
BONUS TRACKS

Red, White & Blue
Grinder (Live)

Disc 2 - DVD

Rapid Fire
Metal Gods
Breaking The Law
Grinder
United
You Don’t Have To Be Old To Be Wise
Living After Midnight
The Rage
Steeler
The Ripper
Prophecy
Hell Patrol
Victim Of Changes
Freewheel Burning
Diamonds And Rust
You’ve Got Another Thing Coming

Disc 3 - Live album

Rapid Fire
Metal Gods
Breaking The Law
Grinder
United
You Don’t Have To Be Old To Be Wise
Living After Midnight
The Rage
Steeler
The Ripper
Hell Patrol
Victim Of Changes
Freewheel Burning
Diamonds And Rust
You’ve Got Another Thing Coming
The Source Ayreon

Przychodzi na myśl porównanie, że tak jak w świecie kina każdy aktor chciał grać pod reżyserskim okiem Stanleya Kubricka, a obecnie u choćby...Gramy dalej

8 /10
The Eternal Reign Born of Osiris

Dobrze, że muzycy Born of Osiris są świadomi własnych niedoskonałości, tym bardziej, że dwie pierwsze płyty nagrywali za czasów liceum....Gramy dalej

8 /10
Jon Lord ocena 5
Windows
Gatunek: Progressive rock
Maigra ocena 7
Encrypted
Gatunek: Metal
Wybacz
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniKwiecieńnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30