Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Orange The Juice na festiwalu Zappanale

Orange The Juice na festiwalu Zappanale

Zespół Orange the Juice zostal zaproszony i wystąpi na tegorocznej edycji niemieckiego festiwalu ZAPPANALE. Festiwal odbywający się w miejscowości Bad Doberan w Niemczech przyciąga rokrocznie ponad 2.000 fanów muzyki hołdującej twórczości Franka Zappy.

Zappanale jest cyklicznym festiwalem poświęconym Frankowi Zappie, odbywającym się od 1990 roku. Jednym z jego głównych twórców i organizatorów jest Wolfhard Kutz, który za swoja wielka pasje jaka jest muzyka Zappy, odpowiadał nawet przed STASI, czyli komunistyczna policja Wschodnich Niemiec. Kutz po upadku Muru Berlińskiego w 1989 roku powołał do życia ARF SOCIETY, czyli fan club zwolenników muzyki Zappy. Rok później odbyła się pierwsza edycja festiwalu ZAPPANALE. Na dwudziestu edycjach imprezy, jakie miały miejsce do tej pory, wystąpiła większość muzyków współpracujących z Frankiem Zappa na przestrzeni wielu lat.

W tym roku swój udział w festiwalu potwierdziło wiele grup z różnych stron świata min.in. Ensemble Ambrosius z Finlandii; ZAPPATiKA, Muffin Man z Wielkiej Brytanii; Filthy Habits Ensemble z Hiszpanii; Beardfish ze Szwecji; The Central Scrutinizer Band z Brazylii, czy Capillary Action i University Of Errors feat. Daevid Allen z USA. Orange the Juice wystąpi na głównej scenie festiwalu podczas piątego dnia imprezy.

Przypomnijmy, iż grupa Orange the Juice jest w trakcie nagrywania drugiego albumu. Zespół zakończył pierwszy etap procesu rejestracji płyty, którym było nagranie na żywo podstawowej sekcji zespołu: perkusji, basu, kontrabasu, gitary, fortepianu oraz klawiszy. Za nagranie tej podstawowej części albumu odpowiada Piotr "Falko" Rychlec, znany ze współpracy choćby z Justyną Steczkowską, Stanisławem Sojką, Matragona, Tołhajami, czy Zbigniewem Hołdysem.

Na stronie: http://www.themessiahisback.com zamieszczono kilka krótkich filmów dokumentujących pierwszy etap rejestracji albumu. Przypomnijmy, iż debiut Orange the Juce, zatytulowany "You Name It" został zauważony przez jeden z największych na świecie niezależnych serwisów muzycznych, amerykanski magazyn 411mania.com i uznany za najlepszy album w kategorii "Best Breakthrough Artist of the Year".
Atoma Dark Tranquillity

Giganci szwedzkiej sceny melodyjnego death metalu od blisko piętnastu lat nie splamili się słabym wydawnictwem.

Gramy dalej

9 /10
Snakes of Eden CETI

Dwa lata po znakomitym albumie "Brutus Syndrome" CETI powraca z kolejnym mocnym uderzeniem zatytułowanym "Snakes Of Eden".

Gramy dalej

9 /10
Green Day ocena 8
Revolution Radio
Gatunek: Pop punk
Hunter ocena 3
NieWolnOść
Gatunek: Metal
Ghost ocena 9
Popestar
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniGrudzieńnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31