Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Koncerty na dachu!

Koncerty na dachu!

Koncerty finałowe II edycji DachOOFka Festival odbędą się na dachu! Pięciu laureatów wyłonionych podczas eliminacji, pretendować będzie do miana zwycięzcy. Jako gwiazdy wieczoru zagrają L.Stadt i Normalsi.

Finał festiwalu odbędzie się w piątek 23 kwietnia 2010 r. w centrum Miasteczka Studenckiego Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. Na scenie umiejscowionej na dachu old-schoolowego autobusu Red Bull Tourbus zagrają młode, utalentowane zespoły: Heartsgarage (Bytom),  INFoLINIA (Kielce), Sarcast (Gdańsk), Breath and Miracle (Kraków),  Spiral (Rzeszów).

Zwieńczeniem wieczoru będzie występ dwóch znanych polskich grup muzycznych: L.Stadt oraz Normalsów. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

DachOOFka Festival jest wydarzeniem cyklicznym. Składa się z dwóch etapów: koncertów eliminacyjnych odbywających od października do marca w krakowskim klubie Zaścianek oraz występu finałowego prezentującego twórczość najzdolniejszych uczestników.

- Idea zorganizowania festiwalu zrodziła się dwa lata temu po to, by promować młode, zdolne zespoły muzyczne - tłumaczy Damian Moskalski, Dyrektor ACK Klub Studio w Krakowie - Od tamtej pory DachOOFka prężnie się rozwija skupiając artystów oraz fanów z całej Polski.

Szczegóły na stronach internetowych www.dachoofka.pl, www.klubstudio.pl.

DachOOFka Festival vs Go Rock.

Ostatni weekend kwietnia obfitował będzie w wiele muzycznych wrażeń. Dzień po finale DachOOFka Festival jej zwycięzcy na scenie krakowskiego Klubu Studio w muzycznym pojedynku zmierzą się z laureatami Go Rock Festival 2009. Wieczór zakończy występ Lipali.

Muzyczna rywalizacja pomiędzy zespołami rozpocznie się 24 kwietnia o godzinie 16.00 w krakowskim Klubie Studio. Go Rock’a  reprezentowany będzie przez Kciuk & the Fingers oraz Don’t be a poor person. Przedstawiciele DachOOFki wyłonieni zostaną dzień wcześniej podczas wielkiego koncertu finałowego na Miasteczku Studenckim AGH w Krakowie.

Jako gwiazda wieczoru zagra LIPALI. Formacja powstała w 2000 roku z inicjatywy charyzmatycznego wokalisty Tomasza "Lipy" Lipnickiego, lidera kultowego zespołu ILLUSION. W lutym Lipali otrzymał siedem nominacji do nagrody Fryderyka w kategoriach: Autor Roku, Kompozytor Roku, Wokalista Roku, Grupa Roku, Piosenka Roku, Album Roku Rock, Videoklip Roku.

Bilety: wstęp na występ laureatów - bezpłatny, wstęp na koncert Lipali (od godziny 19.30) w cenie 15 PLN.

Magazyn Gitarzysta jest patronem festiwalu.

Popestar Ghost

Jako jeden z nielicznych w redakcji naszego magazynu uparcie bronię Ghost.

Gramy dalej

9 /10
Breaking Habits Meller Gołyźniak Duda

Wreszcie doczekaliśmy się polskiej supergrupy z prawdziwego zdarzenia. Nie jakiejś tam odpustowej zgrai muzykantów do kieliszka, ale ekipy złożonej...Gramy dalej

8 /10
Testament ocena 8
Brotherhood of the Snake
Gatunek: Thrash metal
When The Smoke Clears
Gatunek: Hardcore
Shklo ocena 7
Shklo Music
Gatunek: Alternatywa
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniGrudzieńnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31