Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Inspiracje, znaczenia i historie tekstów U2 w księgarniach

Inspiracje, znaczenia i historie tekstów U2 w księgarniach

1 lipca do księgarni trafi książka Andrea Morandiego "U2. The Name Of Love. Inspiracje, znaczenia i historie tekstów U2."

Jedyna taka książka o U2. 137 utworów, 12 albumów, 30 lat. Znakomita lektura dla wszystkich fanów rocka. Ze wstępem specjalnie dla polskich czytelników

Legendarny zespół U2 od prawie 30 lat tworzy muzykę, która zmienia świat. Autor książki prezentuje historie prawie wszystkich utworów zespołu, od porywającego "I Will Follow"  (BOY, 1980) po najnowszy "Cedars of Lebanon" (NO LINE ON THE HORIZON, 2009), omawia okoliczności ich powstania, wskazuje na źródła i inspiracje tekstów, proponuje oryginalne ich interpretacje i może tym zaskoczyć niejednego fana. Książka opowiada nie tylko  o tekstach i sensach w nich ukrytych, ale przede wszystkim o samym zespole i jego historii, o współczesnym świecie i zmianach, które w nim zaszły, o muzyce, kinie, polityce, filozofii i literaturze.

"Jest to książka napisana z myślą o tych, którzy znają U2 od 1980 roku i o tych, którzy odkryli zespół dopiero wczoraj; o tych, którzy mają wszystkie jego płyty i o tych, którzy dopiero co usłyszeli go na YouTubie; o tych, którzy kupili winylowego longplaya THE JOSHUA TREE dwadzieścia lat temu i o tych, którzy ściągnęli w zeszłym tygodniu Get On Your Boots; o tych, którzy mają odtwarzacz mp3 pełen piosenek i o tych, którzy odsłuchują na okrągło tylko jednego kawałka w głowie.

Jest to książka, która mówi o muzyce, kinie, polityce, historii, filozofii i literaturze, a przede wszystkim o marzeniach — o marzeniach czternastolatka, który czuł, że nie pasował do innych i nienawidził szkoły, a później wygłaszał przemówienia w ONZ i pisał wstępniaki dla "New York Timesa".

Jest to książka, która odpowiada na pytanie, dlaczego kochamy U2 — bo z biegiem lat ich historia opowiada także o nas." [Andrea Morandi]
Post Pop Depression: Live At The Royal Albert Hall Iggy Pop

W marcu ubiegłego roku Iggy Pop przypomniał o sobie świetnym albumem "Post Pop Depression", nagranym z pomocą Josha Homme'a.

Gramy dalej

9 /10
Acoustic Simple Minds

Kim są Simple Minds wie chyba każdy, kto choć pobieżnie interesuje się popkulturą. Wprawdzie czasy świetności przypadające na przełom lat...Gramy dalej

8 /10
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię
Gatunek: Rock
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31