Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Dimmu Borgir supportem Korna w Europie

Dimmu Borgir supportem Korna w Europie

Norwescy symfoniczni black metalowcy z Dimmu Borgir swoją pierwszą część trasy po Europie pod szyldem "Darkness Reborn World Tour" rozpoczną u boku amerykańskiego Korna, dla którego będą otwierać koncerty.

Wspólna trasa obejmie następujące daty:

19 września - HMH, Amsterdam, Holandia

23 września - Eishalle Seutweg, Winterthur, Szwajcaria

24 września - Zenith, Monachium, Niemcy

26 września - Gasometer, Wiedeń, Austria

1 października - Ancienne Belgique, Bruksela, Belgia

2 października - Rosengarten, Mannheim, Niemcy

3 października - Palladium, Kolonia, Niemcy

5 października - Haus-Auensee, Leipzig, Niemcy

6 października - C-Halle, Berlin, Niemcy

Pomimo, że dla niektórych zestawienie tych zespołów na wspólnej trasie wydaje się być przynajmniej trochę dziwnym posunięciem, gitarzysta Dimmu Borgir, Silenoz, potwierdził te rewelacje: "Naprawdę nie możemy się już doczekać by znów zacząć koncertować z naszym nowym materiałem. Specjalne podziękowania kieruję w stronę Jonathana Davisa i Korna za daną nam szansę wspólnych występów!".

Dziewiąty studyjny album Norwegów ujrzy światło dzienne na początku października za sprawą Nuclear Blast Records. Silenoz, na pytanie odnośnie zawartości nowego krążka, następcy albumu "In Sorte Diaboli" z 2007 roku, odpowiedział: "Słowa, które przychodzą mi do głowy, jeśli w ogóle próbujemy w tym momencie opisać nasz nowy materiał, to: wielkość, epickość i podstawa, ale także atmosfera i ambient. Ciężko jest powiedzieć coś obiektywnego kiedy jesteś w połowie procesu tworzenia krążka. Jesteśmy w tym momencie za blisko tego wszystkiego. Jednak skłamalibyśmy jeśli byśmy powiedzieli, że będzie on słaby. Jesteśmy pewni co do nowości i wierzymy, że zadziwi on niejednego". Na pytanie, dlaczego pomiędzy albumami są tak duże odstępy czasowe: "Ponieważ chcemy by nasz następny krążek był lepszy i silniejszy. Jesteśmy wobec siebie coraz bardziej krytyczni za każdym razem kiedy piszemy nowy materiał i zostawiamy sobie tyle czasu, ile potrzeba. Jakość jest w dzisiejszych czasach bardzo ważnym aspektem branży muzycznej. Kiedyś popędzaliśmy proces np. próbując pisać materiał podczas tras koncertowych. Dziś nie ma takiej opcji, to nie poskutkowało kiedyś i wiemy, że nie poskutkuje dziś. Staramy się skupić w 110% na jednej rzeczy w danym czasie. Jest też inny plus takiego obrotu sprawy: jeśli byśmy wypuszczali album każdego roku, gdzie byłoby to wyczekiwanie i cała ekscytacja?".

Zarówno Dimmu Borgir jak i Korn wystąpią w Polsce tego roku, jednak na osobnych koncertach. Pierwszy da występy odpowiednio 7 października w warszawskiej Progresji i dzień później w krakowskim Kwadracie, natomiast drugi będzie gwiazdą tegorocznej edycji Metal Hammer Festival, która odbędzie się 27 sierpnia w katowickim Spodku.

(KK)

Woe To The Vanquished Warbringer

Doskonale zaczął się ten rok dla thrash metalu. Młodzież z Wysp i USA wypuszcza fantastyczne debiuty, a stare wygi, choć Warbringer to wciąż...Gramy dalej

9 /10
Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31