Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Zwycięzcy konkursu na supporty na Open Mind Festival

Zwycięzcy konkursu na supporty na Open Mind Festival

Open Mind Festival zbliża się wielkimi krokami! Ogłaszamy więc kolejne supporty, które zaprezentują się w Stodole.

Pierwszego dnia festiwalu (12 sierpnia) przed The Cult wystąpi zespół STRAY (obok Corruption i The Boogie Town), natomiast dzień później koncerty Obituary i The 69 Eyes poprzedzi występ grupy CARNAL (drugim supportem tego dnia jest zespół None).

Post-grunge’owy zespół STRAY powstał jesienią 2008 roku w składzie: Krzysiek Krysiński -gitara/wokal, Janek Nawrocki - bas i Marcin Góralski - perkusja. Niedawno do składu dołączył drugi gitarzysta Artur "Art" Kempa, znany z takich projektów jak Black River, Soulburners. W 2009 roku STRAY nagrał płytę demo/EP z debiutanckim materiałem zespołu, która została wydana w styczniu 2010. Aktualnie muzycy pracują nad materiałem na pierwszy album oraz przygotowują się do koncertów.

STRAY ma już na koncie pierwsze sukcesy. Zespół doszedł do półfinału konkursu AntyFest 2010, a w czerwcu tego roku zdobył Grand Prix VIII edycji festiwalu AROUND THE ROCK 2010. http://www.myspace.com/strayrockband

Spośród zespołów na polskiej scenie metalowej CARNAL zdecydowanie się wyróżnia. Ciężko go bowiem wrzucić do tego samego worka, co setki polskich zespołów. Zespół powstał w 1999 roku i od samego początku koncentruje się na surowości, rytmie, ale również melodyjności i klimacie przy tworzeniu muzyki. CARNAL to grupa przyjaciół, którzy doskonale się rozumieją i uwielbiają ze sobą pracować.

W 2001 roku światło dzienne ujrzało demo "A Time Has Come...", które spotkało się z ciepłym przyjęciem zarówno wśród publiczności, jak i branży muzycznej. 2003 roku pojawiła się pierwsza płyta zespołu Curse This Day, która w 2006 roku została wydana także na Bałkanach za pośrednictwem bułgarskiej wytwórni Distributor Of Pain.

W 2007 roku ukazała się debiutancka płyta CARNAL "Undefinable" (Ars Mundi Rec./Fonografika). Przynosi ona dawkę melodyjnego, przepełnionego atmosferą dekadencji, nowoczesnego metalu.

 "CARNAL stworzył skończone dzieło, gdzie nie ma miejsca na metalową przaśność, ale są emocje, jest nastrój i tajemnica. Muzyka jest na tyle wielowymiarowa, że można ją smakować wiele razy i zawsze odkryć nowy smaczek, barwę, odcień, które powodują, że z Undefinable się nie nudzimy. Zespół najwyraźniej znalazł swój styl, w którym czuje się bardzo dobrze, kompozycje są wyważone, czuć w nich głębię i spokój charakterystyczny dla dojrzałych dzieł." Arek Lerch Metal Hammer 8/2007

W 2009 zespół podpisał kontrakt płytowy z jedną z najprężniej działających niezależnych wytwórni w Polsce - Revolution Records. Efektem współpracy jest wydana 25.09.2009 druga oficjalna płyta CARNAL "Re-Creation" (dystrybucja w Polsce Mystic Prod., dystrybucja w Europie Zach. Plastic Head). Album "Re-Creation" to krążek z tego gatunku, który nie pozostawia słuchacza obojętnym - raz rozentuzjazmowanego, innym razem zagubionego w wielości barw i emocji. Te 10 nowych utworów i cover The Sisters Of Mercy są jednocześnie atmosferyczne i odlotowe z całą surowością i energią rock'n'rolla.

[…] "Carnal zrobił sobie prezent na dziesiąte urodziny, udany drugi album może być dobrym punktem wyjścia do poważnego rozwoju ich kariery." Zbigniew Zegler, Wirtualna Polska

Jednym z najważniejszych elementów funkcjonowania CARNAL, jest duża aktywność koncertowa. Zespół grał u boku takich zespołów, jak m.in.: In Flames, Paradise Lost, Samael, Life Of Agony, Napalm Death, Testament, Behemoth, Diary of Dreams, Benediction, Nyia, Artrosis, Neolithic. Ma za sobą udział w trasach koncertowych: Bourbon River Re-Creation Tour (2010), Curse This Tour (Bałkany 2008), Hellride Tour 3 (2007), udział w For Ever Tours u boku Hunter, Frontside i Arakain, a także liczne występy na festiwalach: Basinfirefest (Czechy 2008), Metalmania 2007,2009, Wacken Metal Battle 2007,2009 HunterFest 2005,2006,2008, Festiwal Rockowy Węgorzewo 2004, Demolka 94, Gothic.pl Festiwal #2, koncert na żywo w RDC.

Podczas Open Mind Festival (12-14 sierpnia) wejście do Klubu Stodoła od godziny 17:00.

Karnet 3 dni: 120 zł; z polem namiotowym: 140 zł; bilet jednodniowy: 99 zł
Bilet VIP (w cenie catering, gadżety festiwalowe oraz miejsce VIP na balkonie)
karnet 3-dniowy: 299 zł; bilet jednodniowy: 189 zł
Wołanie Eklektik

Sporą część życia spędziłem w Toruniu, a to właśnie w tym zjawiskowym mieście działa debiutujący właśnie EPką Eklektik.

Gramy dalej

7 /10
Humanz Gorillaz

Goryle boją się Brexitu i elekcji Donalda Trumpa. Przeczuwają, że nadciąga apokalipsa. Postanawiają więc zorganizować imprezę na koniec świata....Gramy dalej

5 /10
Self Supremacy
Gatunek: Metalcore
My Faith / My Curse
Gatunek: Hardcore
One More Light
Gatunek: Pop rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniCzerwiecnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30