Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Płock Cover Festiwal już za miesiąc - znamy dokładną rozpiskę! Spotkaj się z muzykami EDGUY!

Płock Cover Festiwal już za miesiąc - znamy dokładną rozpiskę! Spotkaj się z muzykami EDGUY!

Po raz piąty organizatorzy Płock Cover Festiwal zapraszają na prawdziwa ucztę rockową. W ubiegłych latach na płockiej plaży prezentowały się tak znakomite formacje jak: SLADE, URIAH HEEP, THERION czy BLIND GUARDIAN.

W tym roku do Płocka zjadą aż trzy zagraniczne zespoły. Pierwszy raz w naszym kraju wystąpi niemiecki EDGUY - gwarantowany energetyczny show na światowym poziomie. Przypomnijmy, że zespół Edguy miał przyjechać do Polski w 2003 roku z Iron Maiden, lecz niedyspozycja Bruce’a Dickinsona pokrzyżowała plany. Tym razem nic nie stanie im na przeszkodzie i 11 września 2010 będzie można zobaczyć Edguy w Płocku.

Również pierwszy raz do naszego kraju zawita przedstawiciel folk metalu - IN EXTREMO. Muzycy w malowniczych strojach oprócz tradycyjnych instrumentów używają tak oryginalnych jak: dudy germańskie czy harfa.

Z Norwegii przybywa SIRENIA - to przedstawiciele gothic i symphonic metalu, a piękna Ailyn z pewnością oczaruje wierną publiczność w Płocku.

Stawkę uzupełnia JELONEK - zwariowany skrzypek łączący muzykę poważna z metalem.

Warto wybrać się 11 września do Płocka. Na plaży u stóp malowniczego Wzgórza Tumskiego panuje zawsze niepowtarzalna atmosfera. Ubiegłoroczna edycja zgromadziła aż 15000 fanów ciężkich brzmień.

Wstęp na imprezę jest darmowy!!!

Do dyspozycji uczestników dostępne będzie pole namiotowe. Będą również podstawione busy jeżdżące na trasie Płock - Warszawa oraz Płock - Kutno.

11.09.2010

PŁOCK COVER FESTIWAL - EDGUY, IN EXTREMO, SIRENIA oraz JELONEK

Początek -  godzina 18:00

18:05 - JELONEK
19:20 - SIRENIA
20:45 - IN EXTREMO
22:30 - EDGUY

Organizatorem koncertu jest Urząd Miasta Płocka oraz Agencja IDO. Magazyn Gitarzysta jest patronem imprezy.

Fanów zespołu EDGUY zainteresuje jeszcze jedna informacja - konkurs organizowany przez organizatora na stronie festiwalu www.pcf.agencjaido.pl - nagrodą jest spotkanie z muzykami EDGUY w dniu koncertu po konferencji prasowej oraz ostatni album zespołu. Zapraszamy do zabawy!
2005 YU55 Coma

Coma skacze na główkę: nie dość, że nagrała kolejną płytę, która dostarczy pożywkę hejterom, to jeszcze wprawia w konsternację fanów...Gramy dalej

6 /10
Let Me Feel Your Power Saxon

Album "Let Me Feel Your Power" to dziesiąte koncertowe wydawnictwo angielskiej legendy heavy metalu, grupy Saxon.

Gramy dalej

8 /10
Roman Kostrzewski. Głos z ciemności
Gatunek: Metal
World Gone Mad
Gatunek: Crossover
Suicide Squad: The Album
Gatunek: Soundtrack
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31