Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Mushroomhead o najnowszym singlu

Mushroomhead o najnowszym singlu

W związku z nadchodzącym wielkimi krokami najnowszym albumem formacji z Cleveland, wokalista Jeffrey Nothing zdradził w jednym z wywiadów kilka szczegółów dotyczących m.in. pierwszego singla, który będzie promował krążek.

Mowa tu o utworze "Come On" z płyty o nazwie "Beautiful Stories For Ugly Children", która ma ukazać się 28 września za sprawą Megaforce Records.

Zapytany o warstwę liryczną kawała Nothing odpowiedział: "Najprościej mówiąc jest on o tym jak my, ludzie, narody powinniśmy mieć wszystkiego dość i jak jeszcze długo ‘oni’ mogą myśleć, że będziemy sobie spokojnie leżeć i na to wszystko patrzeć. Proces jego pisania zaczął się od tego, że ja przyniosłem pierwszy wers, a później drugi wokalista, Waylon Reavis, dołożył swoją część, która idealnie się wpasowała. Moja część została praktycznie napisana z perspektywy seryjnego zabójcy. Chodzi mi o to, że taka osoba czuje się w jakimś stopniu niezwykła i niewidzialna. Podam tu chociażby przykład takiej osoby jak Ted Bundy, który pracował w wydziale zabójstw i studiował prawo w dzień, a w nocy stawał się seryjnym mordercą. "Come On" była jedną z ostatnich piosenek, która została zarejestrowana na nasz najnowszy album".

Do singla "Come On" został nakręcony także "krwawy" klip, który ma ujrzeć światło dzienne niebawem.

Powstały w 1993 roku Mushroomhead jest uznawany za jednego z twórców i liderów alternatywnego metalu. Unikane podejście zarówno do samej muzyki jak i całej otoczki związanej z muzycznym biznesem sprawia, że zespół uznawany jest za dość niezwykły.

Tracklista "Beautiful Stories For Ugly Children":

01. Come On

02. Inspiration

03. Slaughterhouse Road

04. I'll Be Here

05. Burn the Bridge

06. Holes in the Void

07. Harvest the Garden

08. The Harm You Do

09. Your Demise

10. The Feel

11. Darker Days

12. Do I Know You

(KK)

Post-Traumatic Stress Disorder Controlled Collapse

Czwarty album istniejącego od 2003 roku łódzkiego projektu Wojciecha Króla - Controlled Collapse.

Gramy dalej

7 /10
One More Time with Feeling Nick Cave & The Bad Seeds

Głęboki i poruszający. Prosty w środkach przekazu, ale jednocześnie boleśnie prawdziwy i szczery. Pokazujący, że piękno miewa również smutne,...Gramy dalej

9 /10
Reaching into Infinity
Gatunek: Power metal
Minetaur ocena 7
Gravel Pit
Gatunek: Metal
Miejscovi ocena 7
Tak się nie gra
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31