Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / "Tylko ciężko pracując można zostać odpowiednio wynagrodzonym"

"Tylko ciężko pracując można zostać odpowiednio wynagrodzonym"

Charyzmatyczny frontman Devildriver, Bradley ‘Dez’ Fafara, w jednym z wywiadów ukazał kilka mitów i faktów dotyczących jego muzycznej kariery.

Na pytanie, dlaczego opuścił swoją poprzednią kapelę, Coal Chamber, Fafara odpowiedział: "Mieliśmy w pewnym momencie naprawdę wielu fanów i sprzedaliśmy sporo płyt na całym świecie, które można by liczyć w kilku milionach. Ludzie robili sobie nawet tatuaże z naszym logo. W pewnym momencie zespół opuszcza wokalista i nikt tak do końca nie wie dlaczego. Fani nie próbują nawet dowiedzieć się co się stało, dopowiadają sobie jakąś swoją historyjkę, która jest dla nich wygodna w stylu, że Fafara pewnie teraz skorzystał na popularności i postanowił założyć jakąś swoją kapelę. Ale wcale tak nie było. Mówiłem to już otwarcie, że w pewnym momencie dla innych członków zespołu ważniejsze stały się narkotyki niż muzyka".

O początkach Devildriver Dez wypowiada się w następujący sposób: "Mógłbym zostać tym samym Dezem jakim byłem w Coal Chamber jeśli chodzi o wokal i inne sprawy. Ale nie tego mnie nauczono w dzieciństwie i nie tak mnie wychowano. Tylko ciężką pracą można coś osiągnąć. Nigdy nie szedłem na łatwiznę. Nic nie przyszło do nas za darmo. Kiedy nowy zespół raczkował braliśmy praktycznie każdą możliwość grania, łącznie ze supportowaniem zespołów, które grały przed nami jako Coal Chamber. Nawet jeśli oznaczałoby to granie o 10 rano na Ozzfest, braliśmy to".

Na pytanie o wokal na płytach Devildriver: "Dziś bardzo popularne jeśli chodzi o wokale jest by krzyczeć w zwrotkach, a kiedy przechodzisz do refrenu zaczyna być bardzo melodyjnie, czasami nawet aż za bardzo. Nie myślimy o tym żeby być granym w rozgłośniach radiowych, więc takie rozwiązania ‘na siłę’ nie interesują nas.

(KK)

XXX - Three Decades in Metal Hansen & Friends

Kai Hansen to gitarzysta i wokalista, a zarazem ikona niemieckiej sceny heavy i power metalu, współtwórca Helloween, twórca Gamma Ray i członek...Gramy dalej

8 /10
Salute Solitude Spoiwo

Gdański kwintet i ich album "Salute Solitude" to bodaj jedna z artystycznie najgłośniejszych premier roku 2015 na rodzimym podwórku, a zarazem najbardziej...Gramy dalej

9 /10
Beth Hart ocena 9
Fire on the Floor
Gatunek: Blues
Album of the Year
Gatunek: Alternative rock
Usurpress ocena 7
The Regal Tribe
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31