Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Prezent od Alter Brigde

Prezent od Alter Brigde

Amerykańska rockowa formacja, w związku z nadchodzącą wielkimi krokami premierą trzeciego albumu, postanowiła dać możliwość zapoznania się z częścią nowego materiału.

"Isolation" - jednego z premierowych kawałków można posłuchać poniżej. Ponadto pod tym adresem  można całkowicie za darmo ściągnąć kolejny utwór, "Words Darker Than Their Wings", który będzie zwiastował krążek "AB III". Płyta ta zostanie wydana 8 października za sprawą Roadrunner Records.

Jeśli chodzi o utwór "Words Darker Than Their Wings", wokalista Myles Kennedy tak opisuje proces powstawania wokali to tego kawałka: "Został on zainspirowany rozmową z moim dobrym znajomym jakiś czas temu. Okazało się, że był to zalążek pomysłu, który razem z Markiem Tremonti (gitarzysta - przyp.red.) przełożyliśmy na główną ścieżkę wokalną".

Zapytany natomiast o podejście i proces pisania nowego albumu, Kennedy odpowiedział: "Nie da się ukryć, że przez cały ten album przewija się jakaś taka nutka niepewności. Wokalnie jest to dość ponury album. Musiałem sobie odpowiedzieć na wiele osobistych pytań przez te ostatnie lata, rzeczy, z którymi walczyłem. Chciałem móc się jakoś tego pozbyć ze mnie. To jest dla mnie najlepszy sposób na pisanie kawałków, bo wiem, że wtedy płynie to prosto z mojego serca i jest szczere. Prace nad tym albumem były zdecydowanie krótsze niż w dwóch pozostałych przypadkach. Razem z Markiem gromadziliśmy pomysły muzyczne i później łączyliśmy to wszystko jak puzzle, na początku sami, a później z pozostałymi instrumentami.".

Tracklista albumu:

01. Slip To The Void

02. Isolation

03. Ghost Of Days Gone By

04. All Hope Is Gone

05. Still Remains

06. Make It Right

07. Wonderful Life

08. I Know It Hurts

09. Show Me A Sign

10. Fallout

11. Breathe Again

12. Coeur D'Alene

13. Life Must Go On

14. Words Darker Than Their Wings

Alter Brigde planuje ruszyć w trasę promującą najnowszy album w październiku. Pierwszym przystankiem kwartetu będzie Europa.

Kennedy jest obecnie na trasie ze Slashem jako główny wokalista, natomiast pozostali członkowie formacji tego lata koncertowali jako członkowie Creed.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

(KK)

 

The Eternal Reign Born of Osiris

Dobrze, że muzycy Born of Osiris są świadomi własnych niedoskonałości, tym bardziej, że dwie pierwsze płyty nagrywali za czasów liceum....Gramy dalej

8 /10
Windows Jon Lord

Reedycji dzieł Jona Lorda ciąg dalszy.

Gramy dalej

5 /10
Maigra ocena 7
Encrypted
Gatunek: Metal
Wybacz
Gatunek: Rock
Thunder ocena 7
Rip It Up
Gatunek: Hard rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniKwiecieńnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30