Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / 'Metallica to The Rolling Stones metalu'

'Metallica to The Rolling Stones metalu'

Były wokalista Pantery i obecny członek Down i Superjoint Ritual, Philip Anselmo, w jednym z wywiadów został przepytany pod kątem m.in. nowego materiału, a także co sądzi o obecnej scenie metalowej i kogo uważa w niej za ważne ogniwo. Zobaczcie co miał w tych sprawach do powiedzenia.

Na pytanie o nowy krążek Down: "Jest nietknięty. W tym roku zagraliśmy jeden koncert w Szwajcarii i jeden, razem z AC/DC w Bukareszcie, w Rumunii. I to był naprawdę świetny występ. 50 tysięcy ludzi. Paradoksalnie jednocześnie najsmutniejszym w tym wszystkim było to, że Heaven & Hell było wtedy zmuszone odwołać swój występ i niedługo później dowiedzieliśmy się, że Ronnie James Dio zmarł. I mówię to tu i teraz, choć pewnie usłyszysz to jeszcze z milion razy, Ronnie był jednym z najmilszych ludzi jakich mogłeś spotkać. On był zawsze tym dobrym. Znałem go od 1993 roku. Poza tym, razem z Down, graliśmy razem z nim trochę koncertów kilka lat temu. To wielka strata. I nieważne co uważa obecna generacja. Ja wiem co myśli moja generacja i generacja przed moją generacją. Mamy do czynienia ze swoistym końcem ery. Ronnie był prawdopodobnie jednym z najlepszych rockowo-metalowych wokalistów wszechczasów".

Zapytany co myśli o takich współczesnych metalowych zespołach jak Mastodon, Lamb Of God, Avenged Sevenfold: "Mam dużo respektu dla Mastodona. Uważam, że grają bardzo fajnie. Ich bębniarz jest naprawdę niezły. Miło spędzaliśmy razem czas na trasach. A muzyka jest otwarta i różnorodna jak nasz cały świat. I chyba wiem do czego pijesz poprzez to pytanie. Myślę, że Pantera wywarła na wymienionych przez Ciebie kapelach duży wpływ. To bardzo pochlebiające gdy czasami wchodzisz do pomieszczenia i słyszysz muzykę, która brzmi strasznie ciężko i nisko, no i brzmi bardzo znajomo. Mnie to nie przeszkadza. Pantera już nie istnieje. Płyty i muzyka pozostały, ale już nie tworzymy nowej. Powstała luka, którą powyższe zespoły doskonale wypełniają. Nigdy nie ukrywałem tego, że Pantera w pewnym sensie zrewolucjonizowała podejście do muzyki metalowej. Do dziś wiele zespołów chce brzmieniowo zbliżyć się chociażby do brzmienia Dimebaga. A brzmienie jego gitary było naprawdę niesamowite i niepowtarzalne".

Gdy padło pytanie o "nową" Panterę obecnych czasów, muzyk odpowiedział: "Współczesny zespół? Jednym zespołem, który będzie bardzo długo pamiętamy za to co zrobił dla ciężkiej muzyki będzie z pewnością Metallica. Oni są The Rolling Stones metalu. Jeśli chcą to potrafią, a z tego co ostatnio widziałem to wychodzi im to coraz lepiej, umieją tworzyć muzykę. I będą to robić nadal, razem. Popatrzcie na AC/DC czy Ozzy’iego Obourne’a, oni także nadal są jeszcze w grze. Ale młode zespoły? Ciężko mi naprawdę powiedzieć. Nie wiem. Mastodon mógłby grać dobrą muzykę bardzo długo. Dobrze zapowiadający się jest także Slipknot. Gdybym był w wieku dzieciaków to oni byliby dla mnie kapelą Kiss mojej generacji. Wiesz co mam na myśli? Oni mogą grać muzykę dopóki czerpią z tego przyjemność. Mamy klika takich kapel, ale na tą chwilę do końca nie wiadomo kto jak długo zagrzeje tu miejsce. I nieważne co ktokolwiek mówi o muzyce. Ona ma różne oblicza i opinie, zawsze w czyichś oczach będzie zła lub dobra. I ja lubię taką postać rzeczy. Każdy ma swój gust".

(KK)

 

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31