Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Korn rozpoczyna pracę nad nowym albumem

Korn rozpoczyna pracę nad nowym albumem

Gitarzysta formacji, James "Munky" Shaffer, zdradził, że grupa przymierza się do pisania materiału na kolejny studyjny album.

Muzyk, w jednym z ostatnich wywiadów, prócz kwestii nowego albumu poruszył także te dotyczące poprzedniego krążka kapeli: "Cały czas staramy się uchwycić ten element świeżości i naturalności. Dlatego nagrywamy jako zespół i nagrywamy na taśmę. Chcemy wydobyć ogień i ekscytację, więc nigdy nie wiemy ostatecznie jakie będzie efekt końcowy. Wszystko brzmi inaczej kiedy nagrywasz w sposób analogowy i kiedy wrzucasz wszystko pod obróbkę komputera.

Nie mogło także zabraknąć pytań o nowego formalnego już perkusistę formacji Raya Luziera i jego wkład w twórczość Korna: "Wniósł on naprawdę mnóstwo fajnych rytmów, nic innego mi nie przychodzi do głowy (śmiech). Jest naprawdę doskonałym bębniarzem i niewielu w tym biznesie potrafi grać tak jak on. Dobrze się stało, że w końcu trafił do nas ktoś nowy. Świeża krew w połączeniu z jego talentem to naprawdę zabójczy mix. Widzieliśmy jak grał z nami nasze stare numery, więc nie widzieliśmy przeszkód, aby dać mu wolną rękę w pisaniu całkiem nowych rzeczy. I nie przypuszczaliśmy, że będzie w tym tyle pasji i że da nam więcej niż tego od niego oczekiwaliśmy."

Munky odniósł się także do pytania na temat nowego krążka: "Nagraliśmy trzy nowe numery dwa lub trzy miesiące temu. Weszliśmy do studia, nagraliśmy demówki na komputer Jonathana. Później znów nagraliśmy je w studio, tylko, że już jako całość i trochę je podrasowaliśmy. Dołożyliśmy wtedy także kilka numerów Są niezłe. Niektóre z nic przypominają mi trochę stare czasy Soundgarden, takie dźwięki z dawnego Seattle. Inne kawałki są z kolei bardziej eksperymentalne. Zdecydowanie idziemy do przodu. Najprawdopodobniej cały proces finalnego rejestrowania materiału rozpocznie się z kwietniu. Będziemy wtedy starali się nadać naszym dźwiękom prawidłową drogę".

(KK)

 

Woe To The Vanquished Warbringer

Doskonale zaczął się ten rok dla thrash metalu. Młodzież z Wysp i USA wypuszcza fantastyczne debiuty, a stare wygi, choć Warbringer to wciąż...Gramy dalej

9 /10
Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31