Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Roger Waters - The Album Collection

Roger Waters - The Album Collection

Roger Waters 30 lat po premierze monumentalnego dzieła "The Wall" wyrusza w marcu w historyczną trasę koncertową obejmującą ponad dwadzieścia europejskich miast. Z tej okazji Sony Music ma zaszczyt zaprezentować unikatowe wydawnictwo.

"Roger Waters The Album Collection" zawiera albumy artysty wydane w specjalnym, okazjonalnym Tour Boxie. Wydawnictwo to, którego premiera zapowiadana jest na 4 kwietnia 2011 roku, dostępne będzie tylko podczas trwania trasy koncertowej Watersa.

Box "Roger Waters The Album Collection" zawiera solowe dokonania artysty począwszy od płyty "The Pros and Cons of Hitch Hiking", poprzez "Radio K.A.O.S", "Amused To Death", "In The Flesh - Live" do albumu "Ca Ira".

Na trasie europejskich koncertów Rogera Watersa znalazły się: Lizbona (Portugalia), Madryt (Hiszpania), Mediolan (Włochy), Arnhem (Holandia), Budapeszt (Węgry), Praga (Czechy), Łódź (Polska), Moskwa (Rosja), Sankt Petersburg (Rosja), Helsinki (Finlandia), Oslo (Norwegia), Sztokholm (Szwecja), Kopenhaga (Dania), Londyn (Wielka Brytania), Manchester (Wielka Brytania), Dublin (Irlandia), Antwerpia (Belgia), Paryż (Francja), Mannheim (Niemcy), Zurich (Szwajcaria), Hamburg (Niemcy), Berlin (Niemcy) oraz Dusseldorf (Niemcy).

Dyskografia Watersa wydana z okazji tego wydarzenia będzie z pewnością wspaniałą pamiątką dla wszystkich fanów artysty, ale również niepowtarzalną okazją do uzupełnienia swoich kolekcji o jego albumy.


"Flickering Flame: The Solo Years Vol. 1"

Z okazji trasy koncertowej na sklepowych półkach znajdzie się również inny muzyczny rarytas - album "Flickering Flame: The Solo Years Vol. 1".

Jest to kompilacja utworów z solowych krążków Watersa. Płyta wydana w 2002 roku przez długi czas była niedostępna, a najnowsze wznowienie będzie dostępne w limitowanym nakładzie od 4 kwietnia 2011 roku, tylko podczas trwania obecnej trasy koncertowej.

Wszystkie kompozycje znajdujące się na tym unikatowym albumie są autorstwa Watersa, z wyjątkiem utworów "Knockin' on Heaven's Door" (Bob Dylan) i "Lost Boys Halling " (Ennio Morricone i Roger Waters).


Pink Floyd - The Wall

4 kwietnia na półkach sklepowych pojawi się również płyta DVD z filmem "The Wall".

Ten kultowy dla wielu film, oparty jest na scenariuszu Rogera Watersa, po raz pierwszy został wydany w 1982 roku. Niezwykłe, dopełnione muzyką animacje są dziełem Geralda Scarfe'a. Obraz DVD powstał przy współudziale Rogera Watersa i Jamesa Guthrie'go, który dodał dwie nowe ścieżki dźwiękowe z oryginalnych taśm. Storm Thorgerson przeprowadził wywiady z całym zespołem pracującym nad filmem: Rogerem Watersem, Alanem Parkerem, Geraldem Scarfe'm i Jamesem Guthrie'm. Ten ostatni natomiast nagrał bieżący komentarz Rogera Watersa i Geralda Scarfe'a .

Materiał zawarty na tym wydawnictwie jest tak samo aktualny dziś, jak w momencie, gdy powstawał. "Kiedy zrobiliśmy to po raz pierwszy, byliśmy świeżo po zakończeniu wojny w Wietnamie, a teraz jesteśmy w trakcie wojny w Iraku i Afganistanie. The Wall niesie więc ze sobą silne przesłanie antywojenne" - zauważa Waters.

The Regal Tribe Usurpress

Transfer szwedzkiego Usurpress z czeskiej Doomentia Records do polskiej Agonii nie przyniósł większych zmian w stylistyce zespołu.

Gramy dalej

7 /10
2005 YU55 Coma

Coma skacze na główkę: nie dość, że nagrała kolejną płytę, która dostarczy pożywkę hejterom, to jeszcze wprawia w konsternację fanów...Gramy dalej

6 /10
Saxon ocena 8
Let Me Feel Your Power
Gatunek: Heavy metal
Roman Kostrzewski. Głos z ciemności
Gatunek: Metal
World Gone Mad
Gatunek: Crossover
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31