Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Sevendust przed Disturbed w Stodole

Sevendust przed Disturbed w Stodole

Czerwcowy koncert Disturbed w warszawskiej Stodole, otworzy amerykańska formacja Sevendust.

W 1994 roku zespół założyli basista Vince Hornsby, perkusista Morgan Rose i gitarzysta John Connolly. Po wydaniu pierwszego demo, do grupy dołączyli wokalista Lajon Witherspoon i gitarzysta Clint Lowery. Po zmianie nazwy na Sevendust, w 1997 kapela wydaje swoją pierwszą płytę pod tym samym tytułem. W 1999 roku krążek pokrywa się złotem i jednocześnie pojawia się drugi album bandu zatytułowany "Home". Na tej płycie gościnnie swoich głosów użyczyli Skin ze Skunk Anansie i Chino Moreno z Deftones. W tym samym czasie Sevendust gra na festiwalu Woodstock, oraz wyrusza w trasy m.in. z Korn, Staind, Creed, Kid Rock, Machine Head, Limp Bizkit, Disturbed czy Metallica. Jeszcze tego samego roku grupa pojawia się po raz pierwszy w Europie, otwierając w Niemczech koncerty Skunk Anansie.

Wydany w 2001 roku album "Animosity" pokrywa się złotem i przynosi komercyjny sukces zespołowi dzięki dwóm hitom: "Prasie" oraz "Angel’s Son". Ze względów osobistych muzycy robią sobie przerwę i powracają dopiero w 2003 roku z płytą "Seasons". Pod koniec 2004 roku zaczynają się kłopoty. Najpierw z grupy odchodzi Clint Lowery, którego zastępuje Sonny Mayo (Snot, Amen), następnie zespół zrywa współpracę z wytwórnią TVT Records. W końcu, po trudnym dla grupy czasie, Sevendust podpisuje umowę z Asylum Records. W 2007 roku wydają siódmy w swoim dorobku, najcięższy krążek zatytułowany "Alpha", stając się tym samym pierwszym rockowym zespołem pod skrzydłami Asylum.

Dwie ostatnie płyty "Hope & Sorrow" (2008) i "Cold Day Memory" (2010), odnoszą podobne sukcesy. Tuż przed wydaniem "Hope & Sorrow" do zespołu wraca Clint Lowery i ostatni album Sevendust nagrany zostaje w oryginalnym składzie sprzed 2004 roku. W listopadzie 2010 formacja wyrusza u boku Disurbed, Korn i In This Moment w trasę Music As A Weapon 5 - której pomysłodawcami są członkowie grupy Disturbed. I właśnie przed koncertem tego zespołu w Polsce, będziemy mogli usłyszeć Sevendust.

Disturbed + Sevendust
6 czerwca, Warszawa, Klub Stodoła
Godzina 20.00
Otwarcie bram godz. 19.00

Ceny biletów:

120 zł w przedsprzedaży
130 zł w dniu koncertu

Suicide Silence Suicide Silence

Na początek od razu zaznaczę, że nie podoba mi się, ani obecność Eddiego Hermidy w Suicide Silence, ani renesans nu-metalu, ani tym bardziej nagranie...Gramy dalej

5 /10
Gemini Suite Jon Lord

Ktoś musiał być pierwszy. Więc to nie tak, że pstryknięto palcami i powstał "S&M" Metalliki albo "Moment of Glory" Scorpionsów, nie wspominając...Gramy dalej

5 /10
Power Trip ocena 7
Nightmare Logic
Gatunek: Thrash metal
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28