Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / My Riot - pierwszy singiel nowego zespołu Glacy

My Riot - pierwszy singiel nowego zespołu Glacy

"Sen" to pierwszy singiel z płyty My Riot, nowego zespołu Glacy, który wraca po czterech latach od wydania ostatniej płyty Sweet Noise.

"Sen to utwór o tym, że każdy z nas ma prawo śnić swój własny sen o zwycięstwie, o pokonaniu wszelkich przeciwności losu, chorób i słabości. Mamy prawo być inni, reprezentować odmienny punkt widzenia, przełamywać bariery i ograniczenia, które tak często są nam narzucane z góry. Każdy z nas urodził się po to, aby być wolnym człowiekiem. "Sen" to moje spełnione marzenie o tym, aby wrócić do Polski i jeszcze raz oddać ludziom, których szanuję część siebie, tym razem z zespołem My Riot. To jest pierwszy utwór, który powstał po powrocie do kraju z Los Angeles. Pierwszy, jaki napisaliśmy z Hackerem spotykając się wreszcie twarzą w twarz, w moim mieście Swarzędzu. Chcąc stworzyć album dla polskiego słuchacza musiałem znaleźć się w tym miejscu, wyjść na ulice i od dawnych znajomych, przyjaciół i zwykłych ludzi dowiedzieć się jakie jest ich życie w Polsce 2011. "Sen" tu i teraz wydaje mi się ważny, prawdziwy, ale w żadnym razie dołujący, ciemny czy przytłaczający. Ten kawałek ma napełnić serce nadzieją. Sprawić, że chce Ci się żyć, krzyczeć i działać. Jeżeli chociaż jedna osoba po jego wysłuchaniu uwierzy w to, że nie jest sama to mój sen się wyśnił“ - mówi Glaca.

"Sen“ jest pierwszym singlem zapowiadającym płytę My Riot. Stworzony między Sopotem, Los Angeles i Monachium. Nagrany w Studio Toya w Łodzi i Elektra Studio w Warszawie. Masteringiem zajął się w Londynie John Davis, który masterował m.in. The Prodigy, Snow Patrol, Grace Jones, Led Zeppelin. W utworze "Sen“ zagrał też perkusista Dominik Brzeziński, od najmłodszych lat fan Sweet Noise, dla którego udział w sesji nagraniowej był, jak to określił, "największą jazdą i spełnieniem najśmielszych snów".

My Riot to wynik kolaboracji, która narodziła się online pomiędzy Glacą, leaderem Sweet Noise a producentem breakbeatowym z Sopotu, ukrywającym się pod pseudonimem Hacker. Po dwóch latach przesyłania plików pomiędzy Los Angeles i Sopotem przyszedł czas na finalizowanie płyty w Polsce. Wiedzę i doświadczenie zdobyte w Kalifornii Glaca chciał wykorzystać w produkcji My Riot. Jego celem jest kolejna przełomowa pod względem kompozycji, brzmienia i treści płyta, skierowana przede wszystkim do polskiej publiczności. Do Hackera i Glacy dołączyli Diamond Hill/gt/, Zwierzak/gt/ i Szymon/dr/, którzy zasilają zespół jako skład koncertowy.

Album My Riot zostanie wydany przez wytwórnię EMI na wiosnę tego roku i zawierać będzie 16 utworów. Trwają prace nad produkcją i realizacją teledysku do singla "Sen“.

Premiera singla "Sen“ odbędzie się już dzisiaj (17.03. br), w radiu Eska Rock, w wieczornej liście "NRD“. O północy, tego samego dnia, rusza pierwsza odsłona strony internetowej www.myriotband.com gdzie zarejestrowani użytkownicy będą mogli między innymi już kilka dni po premierze pobrać singiel "Sen“ w bardzo dobrej jakości a później otrzymywać regularnie newsletter, utwory i pliki multimedialne związane z My Riot.

Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War We Came As Romans

Nie będę nikogo czarował, wyrosłem z takiego grania, i choć mam swoje małe guilty pleasures, przede wszystkim, w katalogu Rise Records, to co...Gramy dalej

6 /10
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Lebowski ocena 7
Plays Lebowski
Gatunek: Art Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31