Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Wrocławska 3-majówka 2011

Wrocławska 3-majówka 2011

Znamy już pełny line-up wrocławskiej 3 - majówki. Jedno jest pewne: najlepsze polskie zespoły zagrają w majowy weekend na Wyspie Słodowej na najlepszej imprezie ro(c)ku.

Zestaw jaki przygotował wROCKfest na tegoroczny majowy weekend, to elita polskiej sceny muzycznej. Pojawią się zarówno ci, którzy popularność zdobyli niedawno, jak i klasyka polskiej muzyki rockowej. Zarówno miłośnicy rocka, jak i popu i reggae, czy zwolennicy łączenia muzycznych gatunków, znajdą w ciągu dwóch dni coś dla siebie.

Na wyspie słodowej 2 i 3 maja będziemy mogli grandzić z Moniką Brodką, która swoją ostatnią płytą porwała całą Polskę do tańca. Nowe utwory, pełne energii i humoru, a także stare piosenki Moniki w nowych aranżacjach, już raz porwały Wrocławian podczas koncertu w klubie Kultowa, nie inaczej będzie tym razem.

Na 3-majówce zaprezentują się też naczelni polscy britpopowcy - zespół Myslovitz. Panowie aktualnie nagrywają nową płytę, której premiera zaplanowana jest na koniec maja. Podczas koncertu z pewnością nie zabraknie przebojów zespołu, jak "Długość dźwięku samotności", które publiczność śpiewa zawsze z Arturem Rojkiem, a może w końcu uchylą rąbka tajemnicy swoich nowych kompozycji…?

Przedstawicielem alternatywy będzie pierwszy buntownik Rzeczypospolitej, Grabaż z zespołem Strachy na Lachy. Krzysztof "Grabaż" Grabowski w swoich tekstach niebanalnie opisuje codzienną rzeczywistość, ocierając się o ironię i wisielczy humor.

Kolejnym niekwestionowanym hitem majowego weekendu będzie z pewnością happysad. Kapela ze Skarżyska - Kamiennej ma swoich stałych fanów, którzy potrafią przejechać za kapelą cały kraj. Takie piosenki, jak "Łydka", "Bakteryjna", czy ostatnio "Made in China" sprawiają, że na koncertach happysad jest zawsze komplet, a publika nie ustaje w tańcach pod sceną.

Kawałek dobrego, klasycznego rocka zaserwuje Paweł Kukiz z zespołem Piersi. Zespół, który powstał w 1984 roku nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. Panowie zaczynali układając melodie do wierszy socrealistycznych, aby ich twórczość przerodziła się w trudny do zdefiniowania humor z polskich przywar i kompleksów. Rockowa reprezentacja to także Dezerter, Kazik Na Żywo i Hey. Zespoły - legendy, które wciąż grają nieśmiertelnego rocka, lub idą z duchem czasu i zabarwiają klasykę gatunku elektroniką i remixami, jak w przypadku zespołu Kasi Nosowskiej.

Obok zespołów-legend, na Wyspie wystąpi też Coma. Klasyczne inspiracje, gitarowe riffy, oraz przede wszystkim charyzmatyczny wokal Piotra Roguckiego sprawiły, że zespół również zaliczany jest do kanonu polskich zespołów rockowych.

Dla tych, którzy wolą spokojniejsze dźwięki, również znajdzie się interesujący repertuar, a to za sprawą zespołu Dżem, który zaprezentuje klasyczne już utwory z pogranicza rocka i bluesa. Zespół z wokalistą Maćkiem Balcarem udowadnia, że blues nadal jest popularny i że wszyscy znamy piosenki Ryśka Riedla.

Co roku na Wyspie Słodowej pojawia się też reprezentacja polskiego reggae. W tym roku ten element line-upu prezentuje odkrycie ostatniego półrocza na muzycznej scenie, zespól Star Guard Muffin. Podczas trasy koncertowej promującej płytę "Szanuj", zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Cała Polska bujała się w rytm piosenek zespołu i śpiewała z Kamilem Bednarkiem.

Projektu Fisz, Emade - Tworzywo nie sposób przyporządkować do jednej kategorii. Choć zaczynali od hip-hopu, to czerpią pełnymi garściami z czarnej muzyki, punku, jazzu, wzbogacają to współczesnymi instrumentami i syntetycznymi dźwiękami z kręgu muzyki elektronicznej. Eklektyczne, wysublimowane utwory z przykuwającym uwagę tekstem to znak rozpoznawczy braci Waglewskich.

wROCKfest prezentuje: 3 - majówka 2011,
Wrocław - Wyspa Słodowa

2.05.11 godz.13.00

StarGuardMuffin
Brodka
happysad
Strachy Na Lachy
Myslovitz
KNŻ


3.05.11 godz.13.00  

Fisz Emade Tworzywo
Dezerter
Piersi
Dżem
Hey
Coma


bilety jednodniowe:
40 zł - do 31.03,
45 zł - przedsprzedaż,
50 zł - w dniu koncertu

karnety dwudniowe:
60 zł - do 31.03,
65 zł - przedsprzedaż,
70 zł - w dniu koncertu

rezerwacje: bilety@o2.pl
www.wrockfest.pl

Atoma Dark Tranquillity

Giganci szwedzkiej sceny melodyjnego death metalu od blisko piętnastu lat nie splamili się słabym wydawnictwem.

Gramy dalej

9 /10
Snakes of Eden CETI

Dwa lata po znakomitym albumie "Brutus Syndrome" CETI powraca z kolejnym mocnym uderzeniem zatytułowanym "Snakes Of Eden".

Gramy dalej

9 /10
Green Day ocena 8
Revolution Radio
Gatunek: Pop punk
Hunter ocena 3
NieWolnOść
Gatunek: Metal
Ghost ocena 9
Popestar
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniGrudzieńnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31