Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Off Festival '07

Off Festival '07

Druga edycja Off Festivalu zapowiada się na jedną z najciekawszych alternatywnych imprez muzycznych w Polsce. Najbardziej Off'owy festiwal tego lata odbędzie się w weekend 17 - 19 sierpnia w Mysłowicach.

Druga edycja Off Festivalu zapowiada się na jedną z najciekawszych alternatywnych imprez muzycznych w Polsce. Najbardziej Off'owy festiwal tego lata odbędzie się w weekend 17 - 19 sierpnia w Mysłowicach. Przed rokiem pojawiło się na niej ponad 11 tysięcy fanów. Teraz ma być ich jeszcze więcej.

Zagra ponad 40 artystów z Polski i zagranicy. Pojawią się tuzy muzyki alternatywnej.
Goście z zagranicy to m.in. angielski Iliketrains (post-rock-intelligent-goth), australijska grupa Architecture In Helsinki (postmodern-dance), brytyjski Electrelane (post-rock), norweski Low Frequency In Stereo (lo-fi-post rock), brytyjski Piano Magic (ghost rock), izraelski Boom Pam (folk-jazz), austriacki Radian (experimental/post rock), włoski Port-Royal (ambient-rock), Francuz Philippe Petit (założyciel kolektywu Strings Of Consciousness) oraz brytyjski duet Pumajaw (psycho-folk), w którym gra John Wills znany m.in. z kultowych grup The Hair and Skin Trading Company i Loop.

Polscy artyści, którzy zagrają na tegorocznym Off Festivalu, reprezentują niemal wszystkie najważniejsze style krajowego offu. To m.in.: Kapela ze Wsi Warszawa, Dezerter, Pogodno, Tymon And The Transistors, Pink Freud, Kasia Nosowska, Starzy Singers, Ścianka, Lao Che, Dick4Dick, Muariolanza, 100nka, The Syntetic, Bassisters Orchestra, O.S.T.R. i Kobiety.
Jednym z wydarzeń festiwalu ma być koncert reaktywowanego tylko na jeden wieczór kultowego mysłowickiego zespołu z lat 80., Generał Stilwell.

Czekają nas dwa dni koncertów na kąpielisku Słupna oraz dzień trzeci, nazwany roboczo IndustrialART. W mieście pojawią się murale, projekcje wideo, mobilne instalacje.

Off Festival to również II Międzynarodowe Targi Wolontariatu (prezentacje, prelekcje, znakomici goście) oraz Święto Radości Dzieci. Dzięki zaproszonym organizacjom pozarządowym, artystom i innym ludziom wielkiego serca podopieczni okolicznych domów dziecka i świetlic środowiskowych będą mogli świetnie się bawić i na chwilę zapomnieć o codziennych troskach.

Cold Like War We Came As Romans

Nie będę nikogo czarował, wyrosłem z takiego grania, i choć mam swoje małe guilty pleasures, przede wszystkim, w katalogu Rise Records, to co...Gramy dalej

6 /10
For Crying Out Loud Kasabian

Mając słabość do niegrzecznych chłopców urodzonych na Wyspach Brytyjskich, chyba nie sposób ocenić kolejnego albumu Kasabian inaczej jak pozytywnie....Gramy dalej

8 /10
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Lebowski ocena 7
Plays Lebowski
Gatunek: Art Rock
Fractured
Gatunek: Progressive rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31