Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / The Day of Electronic Music Cekcyn 2007

The Day of Electronic Music Cekcyn 2007

Druga edycja "The Day of Electronic Music Cekcyn 2007" (koncertu muzyki elektronicznej) odbędzie się 28 lipca 2007 na głównej plaży Wielkiego Jeziora Cekcyńskiego w Cekcynie. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest duet Electronic Revival. Gwiazdą festiwalu będzie Marek Biliński.

Druga edycja "The Day of Electronic Music Cekcyn 2007" (koncertu muzyki elektronicznej) odbędzie się 28 lipca 2007 na głównej plaży Wielkiego Jeziora Cekcyńskiego w Cekcynie. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest duet Electronic Revival. Gwiazdą festiwalu będzie Marek Biliński.

W tym roku wystąpią:

 • Marek Biliński (www.biliński.pl)

 • Electronic-Revival (www.electronic-revival.pl)

 • Machine Brothers
  Zespół tworzy trzech przyjaciół, którzy na co dzień pracują w jednej firmie zajmującej się dystrybucją sprzętu studyjnego a także... syntezatorów. Długie rozmowy na temat sprzętu oraz osobistych zainteresowań pokazały, że ich gusta muzyczne są zbliżone, a stąd tylko krok do wspólnych prób i nagrań.
  Kompozytorem wszystkich utworów (na razie) jest Piotr Dygasiewicz, pozostali członkowie to Darek Śliwa i Wojtek Jelicz. Pomimo tego, że zespół tworzy muzykę elektroniczną, to często zrywa z konwencją i wykorzystuje w nagraniach i występach inne instrumenty, takie jak gitara czy kontrabas (!). Kompozycje Machine Brothers to dużo rytmu, melodii i przestrzeni. Zespół pracuje aktualnie nad nowym materiałem, który zaprezentuje podczas festiwalu w Cekcynie. Ma być ciekawie, zmiennie i pozytywnie!

 • REMI Mierzicki
  Jest muzycznym samoukiem, swą muzyczną przygodę rozpoczął w połowie lat 90-tych. Po fascynacji muzyką Jarre'a, jak również Vangelisa, Kitaro, Mike Oldfielda i Michael'a Cretu, zaczął odkrywać i poznawać polską muzykę elektroniczną. Spośród wielu ówczesnych twórców elektronicznych najbardziej spodobała mu się muzyka Marka Bilińskiego. Wtedy zrozumiał, że chce grać na instrumentach klawiszowych i tworzyć muzykę elektroniczną.
  Zadebiutował podczas festiwalu muzyki elektronicznej w Piszu "ZEF 2003 Reaktywacja" (występowali też: Biliński, Skrzek, Ścierański, Komendarek, Łosowski). Pod koniec 2003 r., jego muzyka prezentowana była w kilku audycjach radiowych Polskiego Radia i w Radiu Plus. Na początku 2004 r. ukazały się jego dwie płyty (Tai Chi, Ocean Spokoju), wydane za pośrednictwem firmy Anymusic (Piotr Dygasiewicz). W 2004 r., nawiązał muzyczną współpracę z Teatrem Nowym w Łodzi, gdzie m.in. skomponował muzykę do spektaklu Karola Wojtyły "Pod sklepem jubilera" w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego. W połowie roku zagrał w Szczecinie koncert dla TVP z okazji Dni Morza. W 2005 r., nagrał w Polsce i w Niemczech kilka muzycznych programów telewizyjnych dla TVP (reżyseria Bogdan Bogiel).


Harmonogram koncertu:
 • 19:30 Wprowadzenie - Remi Mierzicki
 • 20:00 Machine Brothers
 • 20:30 Remi Mierzicki
 • 21:00 Electronic-Revival
 • 22:00 Marek Biliński

Cekcyn jest malowniczą miejscowością położoną w sercu Borów Tucholskich. Dla miłośników (i nie tylko) muzyki elektronicznej, chcących spędzić weekend nad jeziorem istnieje możliwość zakwaterowania:

- gospodarstwa agroturystyczne (adresy i kontakty: www.cekcyn.pl),
- pole namiotowe bezpośrednio na jeziorem w Cekcynie (Marcin Gornowicz, tel. 0600-892-327),
- domki campingowe oraz pole namiotowe wraz z pełnym wyżywieniem Zajazd "Pod Jeleniem" i ośrodek wypoczynkowy "Nad Brdą" (tel. 052-334-21-95, www.hotelcamping.tuchola.pl).

2005 YU55 Coma

Coma skacze na główkę: nie dość, że nagrała kolejną płytę, która dostarczy pożywkę hejterom, to jeszcze wprawia w konsternację fanów...Gramy dalej

6 /10
Let Me Feel Your Power Saxon

Album "Let Me Feel Your Power" to dziesiąte koncertowe wydawnictwo angielskiej legendy heavy metalu, grupy Saxon.

Gramy dalej

8 /10
Roman Kostrzewski. Głos z ciemności
Gatunek: Metal
World Gone Mad
Gatunek: Crossover
Suicide Squad: The Album
Gatunek: Soundtrack
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31