Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Devin Townsend na polskim Sonisphere Festival

Devin Townsend na polskim Sonisphere Festival

Kolejna gwiazda Sonisphere Festival 2011 będzie Devin Townsend Project. Dołączy tym samym do Iron Maiden, Motörhead, Mastodon, Volbeat, Killing Joke, Huntera i Made of Hate.

Jak poinformowała agencja koncertowa Live Nation, do już ogłoszonych artystów Sonisphere Festival 2011 w Polsce dołącza Devin Townsend Project.

Devin Townsend po raz pierwszy zwrócił uwagę opinii publicznej w 1993 roku, kiedy Steve Vai wybrał go na wokalistę na album "Sex and Religion" i na towarzyszącą wydaniu płyty trasę koncertową.

W świecie narastającego konformizmu i muzycznego banału Devin Townsend należy do nielicznego grona artystów, którzy mają charakter, charyzmę i których cechuje zaskakująca i innowacyjna kreatywność. Jako artysta solowy, producent, członek (już rozwiązanego) Strapping Young Lad, z którym grał na Ozzfest i na głównej scenie podczas Download Festival oraz wokalista na albumie Steve’a Vai’a Townsend zawsze inspirował fanów i krytyków.

Z biegiem lat Devin stał się znany z tworzenia zupełnie nowego studia i zespołu dla każdej solowej płyty. Może to być częściowo wyjaśnione tym, że każdy kolejny album Devina zazwyczaj bardzo różni się od swoich poprzedników. Jego zdaniem albumy brzmią inaczej, bo podczas ich tworzenia czerpie on z doświadczeń z ostatnich lat i tego, co aktualnie czuje.

Przypominamy, że Devin Townsend planuje wydanie kolejnego albumu, na którym udzielali się znakomici goście z grup Soilwork, Gojira, Opeth czy Emperor. Krążek ma ukazać się latem tego roku.

Sonisphere Festival odbędzie się 10 czerwca 2011 na warszawskim lotnisku Bemowo.

Ceny biletów:

  • 198 zł - płyta
  • 250 zł - płyta Early Entrance
  • 400 zł - Golden Circle i trybuny
  • 450 zł - Golden Circle Early Entrance
  • 880 zł - VIP


Bilety na Sonisphere Festival 2011 dostępne w sprzedaży na LiveNation.pl i w sklepach. Bilety Early Entrance i VIP tylko w sprzedaży internetowej

(krn)

Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31