Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Znów rekordowa ilość zgłoszeń na Eliminacje do Przystanku Woodstock

Znów rekordowa ilość zgłoszeń na Eliminacje do Przystanku Woodstock

Dokładnie o północy 30. marca, zakończone zostało przyjmowanie zgłoszeń na Eliminacje do Przystanku Woodstock. Z radością oznajmiamy, że w tym roku znów mamy rekord zgłoszeń!

Do Fabryki Zespołów, kapele nadesłały prawie 700 płyt - mówi Gosia Kaczmarek - prezes Fabryki Zespołów.

Gdyby wszystkie płyty poukładać obok siebie, zajęłyby ponad 98 metrów, a ustawione jedna na drugiej stworzyłyby wieżę o wysokość prawie 5 metrów. To, co jednak najważniejsze, to nie ilość lecz jakość muzyki. Jest naprawdę ogromna liczba zespołów grających rewelacyjną muzykę!

Jak co roku, w ocenie zespołów, brano pod uwagę nie tylko nadesłany materiał, ale także działalność muzyków, ilość granych koncertów, udział w przeglądach, festiwalach, osiągnięcia zespołu, etc.

Co dalej?

Po kilku miesiącach włączania, przesłuchiwania, cofania i przewijania, została wybrana setka najbardziej interesujących płyt. Wyboru zespołów dokonały trzy, doświadczone już w tym temacie, osoby: Gosia Kaczmarek - prezes Fabryki Zespołów i organizatorka Eliminacji, Tomek Olszewski - muzyk z formacji Titus Tommy Gunn oraz Darek Krawczyk, czyli Krawiec - współpracownik Jurka Owsiaka przy Przystanku Woodstock oraz przy wydawnictwie Złoty Melon.

W najbliższy weekend odbędzie się spotkanie Fabryki Zespołów z Jurkiem Owsiakiem oraz osobami z Fundacji WOŚP - Krzysztofem Dobiesem i Bartkiem Smolarkiem, gdzie wspólnymi siłami zostanie wybrana czterdziestka, która zagra na czterech półfinałowych koncertach w czterech miastach w Polsce.

Z pewnością jedną z ważniejszych chwil w karierze muzyków, może okazać się najbliższy poniedziałek (4. kwietnia). Wtedy właśnie, na portalu FabrykaZespolow.pl zostanie ogłoszona wyjątkowa "czterdziestka". Chodzi oczywiście o czterdzieści zespołów, które otrzymają szansę zagrania na scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata - XVII Przystanku Woodstock!

Reszta pozostaje już właściwie w rękach samych muzyków, którzy będą musieli wyjątkowo mocno postarać się na półfinałowych koncertach, ponieważ jak pokazuje doświadczenie - jury jest bardzo wymagające!

I etap w liczbach:

prawie 700 nadesłanych płyt
3208 - maili pomiędzy Fabryką Zespołów a zgłaszającymi się kapelami
470 godzin odsłuchanej muzyki
3260 kilometrów przejechanych pomiędzy koncertami, przeglądami gdzie występowały zgłaszane zespoły
5 segregatorów z posegregowanymi informacjami o kapelach
120 stron notatek na temat poszczególnych płyt
9 interwencji naszych sąsiadów by delikatnie ściszyć muzykę
160 odwiedzin listonosza, kurierów i wizyt osobistych kapel
68 płyt, to największa ilość płyt, które nadeszły jednego dnia
27 okrzyków "O BOŻE" po odsłuchaniu pierwszych dźwięków płyty


Strona Eliminacji do Przystanku Woodstock:
www.fabrykazespolow.pl/woodstock

Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War We Came As Romans

Nie będę nikogo czarował, wyrosłem z takiego grania, i choć mam swoje małe guilty pleasures, przede wszystkim, w katalogu Rise Records, to co...Gramy dalej

6 /10
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Lebowski ocena 7
Plays Lebowski
Gatunek: Art Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31