Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Arcturus i Virus gwiazdami festiwalu Avant-Garde Night 2

Arcturus i Virus gwiazdami festiwalu Avant-Garde Night 2

Norweskie zespoły Arcturus i Virus będą gwiazdami drugiej edycji Avant-Garde Night, która odbędzie się 10 listopada 2011 w katowickim Megaclubie. Skład uzupełnią norweski Angst Skvadron oraz śląskie zespoły Morowe, Eternal Deformity, Strommoussheld i krakowska Mord'A'Stigmata.

Dla Arcturus będzie to pierwszy i jedyny koncert w Europie po tegorocznej reaktywacji. Awangardowy zespół z Norwegii zwany także black metalową supergrupą został założony w 1987 r., początkowo znany pod nazwą Mortem. Jego założycielami są Steinar Sverd Johnsen i Jan Axel "Hellhammer" Blomberg. W 1990 roku zespół zmienił nazwę na Arcturus - od nazwy gwiazdy z gwiazdozbioru Wolarza. Zespół zawiesił jednak działalność w 2007, ale po czterech latach powrócił do aktywności koncertowej. Arcturus ma na koncie 4 płyty studyjne.

W Katowicach wystąpią w składzie:
Wokal: Simen Hestnaes.
Klawisze: Steinar Sverd Johnsen.
Gitara: Knut Magne Valle.
Bas: Hugh Mingay.
Perkusja: Hellhammer.

Virus to awangardowy zespół metalowy z Norwegii zalożony w 2000 roku prez Czrala i Esso jako kontynuacja VedBuens Ende. Ma na koncie trzy płyty długogrające, z których ostatnio genialna 'The Agent That Shapes The Desert" została na początku tego roku przez Duplicate Records i zbiera świetne recenzje. Zespół niedawno zadebiutował scenicznie grając w Londynie wspólny koncert z Ulverem. Występ można obejrzeć w serwisie Youtube.

Ostatni reprezentantem Norwegii w składzie będzie Angst Skvadron, zespół założony przez Nefasa, członka Urgehal w 2008 roku. Zespół ma na koncie dwa albumu długogrające, dwie EP-ki i split.

Pierwszym reprezentantem Polski będzie katowicki zespół Morowe, projekt Nihila, Hansa i Barona von B. Zespół ma na koncie jedną płytę "Piekło. Labirynty. Diabły" wydaną przez Witching Hours Productions. Będzie to pierwszy koncert zespołu w historii. Kolejnym reprezentantem śląska będzie Eternal Deformity, czyli pionierzy doom i awangardy w Polsce. Zespół planuje na jesień wydać kolejny czwarty już album, a drugi dla włoskiej elitarnej wytwórni Code666 Records. Ostatnim reprezentantem Śląska będzie powracający na scenę po latach niebytu Strommoussheld. Koncert otworzy krakowska Mord'A'Stigmata.

Bilety w cenie 120zł w przedsprzedaży i 150zł w dniu koncertu są już dostępne w sieci TicketPro.pl. Bilety kolekcjonerskie będą dostępne na początku maja.

Szczegóły koncertu:

10 listopada 2011
Arcturus / Virus / Angst Skvadron / Morowe / Eternal Deformity / Strommoussheld / Mord'A'Stigmata


Megaclub, Katowice, ul. Żelazna 9
otwarcie bram: 16:00
Bilety: 120/150
dostępne w TicketPro.pl: Empik / Saturn / Media Markt

Gods Of Violence Kreator

Mille Petrozza na czternastym albumie studyjnym Kreator pt. "Gods Of Violence" ogłasza: Szatan jest rzeczywistością!

Gramy dalej

8 /10
The Last Night of The Electrics Status Quo

Status Quo legendą jest i basta. Wystarczy wspomnieć, że od 1962 roku do dziś, nagrali 60 piosenek, które znalazły się na brytyjskiej liście...Gramy dalej

6 /10
Mad Season
Gatunek: Hardcore
Wastelands
Gatunek: Post-rock
Origin ocena 6
Unparalleled Universe
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLipiecnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31