Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Deftones rozpoczyna pracę nad nową płytą

Deftones rozpoczyna pracę nad nową płytą

Chino Moreno, frontman Deftones, zdradził, że zespół przymierza się w ciągu najbliższych kilku tygodni do rozpoczęcia pisania materiału na następcę "Diamond Eyes" z 2010 r.

"Chcemy wziąć sobie miesiąc wolnego od koncertowania" wyjaśnia muzyk. "Ale nie oznacza to, że będziemy odpoczywać, ponieważ w tym czasie zamierzamy ponownie zacząć proces pisania nowego materiału. Myślę, że zajmie nam to wstępnie na razie około dwóch, trzech tygodni. Planujemy ponagrywać wstępnie nasze pomysły. Kontynuacja tego procesu nastąpi dopiero we wrześniu i, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na początku przyszłego roku powinno powstać coś nowego".

Moreno nie potrafił jednak jednoznacznie odnieść się do tego jak będzie brzmiał nowy materiał:

"Każdy z nas ma jakieś pomysły ale kiedy spotykamy się razem na próbie pracujemy jako zespół, jako całość. Dopiero wtedy tak naprawdę piszemy materiał. Nie potrafimy pisać nowych kompozycji, kiedy jesteśmy w trasie. Dopiero gdy wracamy do domu i  zamykamy się w naszym małym pokoju, wtedy dopiero ujawnia się proces twórczy".

Nadal pozostaje także nierozwiązana kwestia albumu "Eros", nad którym formacja pracowała z wspólnie z basistą Chi Chengiem, który w listopadzie 2008 roku uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu i do dnia dzisiejszego pozostaje w stanie półprzytomności:

"Do tej pory jako zespół nie mieliśmy jeszcze okazji by usiąść i posłuchać na jakim etapie zakończyliśmy prace nad tym albumem. Wiem, że jest tam sporo dobrej muzyki, ale także sporo emocji. Wydamy go jeśli uznamy, że przyszedł na to właściwy czas, ale nie wydaje mi się żeby miało to nastąpić szybko. Teraz zamierzamy skupić się na pisaniu nowych rzeczy".

Przypomnijmy, że Deftones będą jedną z gwiazd kolejnej edycji festiwalu Rock In Summer, który odbędzie się 16 sierpnia w Parku Sowińskiego w Warszawie.

(KK)

2005 YU55 Coma

Coma skacze na główkę: nie dość, że nagrała kolejną płytę, która dostarczy pożywkę hejterom, to jeszcze wprawia w konsternację fanów...Gramy dalej

6 /10
Let Me Feel Your Power Saxon

Album "Let Me Feel Your Power" to dziesiąte koncertowe wydawnictwo angielskiej legendy heavy metalu, grupy Saxon.

Gramy dalej

8 /10
Roman Kostrzewski. Głos z ciemności
Gatunek: Metal
World Gone Mad
Gatunek: Crossover
Suicide Squad: The Album
Gatunek: Soundtrack
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31